5 sierpień 2021

W lipcu Profil Zaufany założyło 567 tys. osób

fot. PAP
W lipcu 2021 r. Profil Zaufany założyło 567 101 osób, co jest trzecim najlepszym rezultatem w 10 letniej historii profilu - poinformował w czwartek Wydział Promocji Polityki Cyfrowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
REKLAMA

Według KPRM, Profil Zaufany ma już ponad 12 milionów obywateli Polski, z czego niemal 3,4 miliona założyło go tylko w tym roku. „PZ jest kluczem do e-usług. Umożliwia potwierdzanie tożsamości w internecie. Dzięki temu każdy - kto go ma - sprawy urzędowe może załatwiać z dowolnego miejsca i o dowolnej porze – online” – podkreśla sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM Janusz Cieszyński.

Wydział Promocji Polityki Cyfrowej opublikował też statystki użycia cyfrowych usług w lipcu. Na przykład z e-usługi Historia Pojazdu skorzystano ponad 25,5 mln razy. Usługa pozwala sprawdzić stan licznika oraz to, czy pojazd nie jest kradziony, albo czy nie był złomowany.

Nieco ponad 2 mln razy sprawdzano online liczbę punktów karnych. 59 tys. razy skorzystano z e-usługi Bezpieczny autobus, która pozwala sprawdzić podstawowe dane na temat autobusu lub autokaru. Dzięki temu przed wyjazdem można się upewnić m.in. czy autobus, do którego wsiadamy, ma ważne badanie techniczne i aktualne OC.

77,5 tys. razy obywatele skorzystali z e-usługi Zgłoś zbycie lub nabycie pojazdu.

Ponad 184 tys. razy skorzystano z usługi Wyślij pismo ogólne, która umożliwia załatwienie lub zainicjowanie załatwienia wielu rodzajów spraw w ministerstwach czy urzędach, np. gminy albo skarbowych.

Złożono też ponad 25,5 tys. wniosków o odpis aktu stanu cywilnego. Elektronicznie zgłoszono urodzenie 12 329 dzieci. (PAP)

wkr/ mmu/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-11-19 20:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-21 19:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-23 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-25 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany