Zielone miasto na warsztatach w Młynie Wiedzy

fot. www.torun.pl / Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy we wrześniu i październiku zaprasza przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych do udziału w bezpłatnych warsztatach ekologicznych w ramach projektu "Co w mieście bzyczy?". Rekrutacja na zajęcia rozpocznie się 8 lipca 2019 roku.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Projekt "Co w mieście bzyczy?" jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

- Jest skierowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu Torunia i woj. kujawsko-pomorskiego. Głównym celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej poprzez edukację, informację oraz popularyzację właściwych postaw człowieka wobec środowiska - wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy.

Dla przedszkolaków i uczniów kl. 1-3 szkoły podstawowej przygotowano warsztaty "Zielone miasto". W czasie zajęć dzieci zapoznają się z rolą zieleni w miastach, porównają zróżnicowanie organizmów na trawniku, przydrożach i dzikiej łące, będą mogły wykazać się kreatywnością, wykonując pracę plastyczną „Liściaste stwory”. Uczniowe kl. 1-4 podczas zajęć "Pszczoły w mieście" przyjrzą się tym niezwykłym owadom, zobaczą gdzie żyją i czy jest łatwo żyć pszczołom w mieście. Na warsztatach uczestnicy zbudują schronienie dla pszczół i zabiorą je ze sobą do domu. Na zajęciach "Po co nam drzewa?" uczniowie z kl. 4-8 poznają różnorodne gatunki drzew i krzewów występujących w Polsce, będą potrafili wyjaśnić korzyści płynące z obecności drzew w życiu człowieka i środowisku przyrodniczym. 

Zajęcia są skierowane wyłącznie do grup zorganizowanych. Maksymalna liczebność grupy wynosi 30 osób. Rejestracja na zajęcia będzie prowadzona od 8 lipca od godz. 8:00 do wyczerpania miejsc. Formularz zgłoszenia jest dostępny na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

fot. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany