Rusza nabór do szkół technicznych

13 maja 2019 roku startuje rekrutacja do toruńskich szkół branżowych i technicznych. Nabór do tych placówek potrwa do 17 czerwca 2019.  
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
928
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Szczegółowa oferta wszystkich toruńskich szkół znajduje się pod adresem: www.torun.direct/zawodsztos.

Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu intensywnie promuje ten rodzaj szkolnictwa. To odpowiedź na zapotrzebowanie  lokalnego rynku pracy. - Podczas spotkań pracowników CWB z toruńskimi przedsiębiorcami od kilku lat pojawia się problem braku wykwalifikowanych rzemieślników, techników i osób o zdolnościach manualnych, kampania promocyjna jest odpowiedzią na potrzeby pracodawcówwyjaśnia Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Pracownicy CWB odwiedzają szkoły w Toruniu i w całym regionie. Podczas spotkań z uczniami ostatnich klas podstawówek i gimnazjów informują o profilach kształcenia i zachęcają do wyboru branżówek i techników w Toruniu. Do wszystkich placówek trafiły też plakaty oraz naklejki z kodem QR, odsyłającym do informacji o szkolnictwie zawodowym. Materiały promocyjne w postaci katalogów szkół i ulotek informacyjnych trafiły do szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z Torunia i 40 miejscowości powiatu toruńskiego.

Spotkania w szkołach są doskonałą okazją dla uczniów do zweryfikowania swojej wiedzy o praktycznej nauce zawodu. Doradcy edukacyjni z CWB uświadamiają młodym ludziom, że szkoła branżowa lub technikum nie zamyka drogi do dalszej edukacji na uczelniach. Taki wybór jest też dobrym pomysłem dla osób, które chcą szybko znaleźć dobrze płatną pracę, uczyć się praktycznych umiejętności i robić to, co daje im satysfakcję. Zaskoczenie młodzieży budzi różnorodność kierunków oferowanych przez szkoły oraz wysoki poziom zarobków, jakie mogą uzyskać osoby wykonujące zawody najbardziej poszukiwane na rynku pracy.    

W toruńskich szkołach, oprócz prezentacji oferty edukacyjnej, przeprowadzone są także krótkie lekcje przedsiębiorczości, które w przystępny sposób wyjaśniają, jak założyć własny biznes. Trwa też program CWB pod nazwą „Poznaj naszą firmę”. Są to wizyty studyjne uczniów w toruńskich przedsiębiorstwach produkcyjnych, mające na celu pobudzenie ściślejszej współpracy pomiędzy toruńskimi szkołami a firmami.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
928
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-16 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany