Kolejne pięć szkół zmieni swoje toalety we „Wzorowe Łazienki”

fot. Szkoła Filialna w Budach Stawiskich - laureat programu Wzorowa Łazienka
„Wzorowa Łazienka” to akcja, której celem jest poprawa warunków sanitarnych w publicznych szkołach podstawowych. Właśnie poznaliśmy laureatów części jesiennej programu. Kolejne 5 szkół dostało szansę na zmianę stanu swoich łazienek.
Zadaniem programu edukacyjnego „Wzorowa Łazienka” jest kształtowanie właściwych nawyków higienicznych wśród uczniów oraz zapewnienie zwycięskiej szkole przyjaznej, funkcjonalnej i czystej łazienki. W towarzyszącym akcji konkursie nagrodą główną jest bowiem remont szkolnej toalety o wartości 30 000 złotych. W zakończonej właśnie jesiennej części programu przyznano także cztery nagrody drugiego stopnia - po 5 000 zł na sfinansowanie odświeżenia łazienek, a aż 100 kolejnym szkołom zostanie przekazany roczny zapas produktów Domestos, które pomogą dbać o czystość i higienę w szkolnych łazienkach. 


Potrzeba zmiany

Program „Wzorowa Łazienka” od lat cieszy się dużym zainteresowaniem szkół, a uczestniczące w nim placówki podejmują szereg aktywności o charakterze edukacyjnym, dzięki czemu zdobywają punkty w rankingu, ubiegając się o nagrodę główną. W czasie trwania części jesiennej – w okresie od września do końca listopada br. – łączna liczba punktów zebranych przez uczestniczące w akcji szkoły przekroczyła 
2 miliony! Nowością w tej edycji była możliwość zdobywania punktów w aplikacji, która poprzez zabawę popularyzowała wśród uczniów wiedzę na temat higieny.
Duże zaangażowanie szkół potwierdza, jak wielu placówkom wciąż potrzebna jest pomoc w zakresie zapewnienia uczniom właściwych warunków sanitarnych.


Nowe łazienki w pięciu kolejnych szkołach

Wyniki jesiennej części 5. edycji programu zostały oficjalnie ogłoszone na stronie www.wzorowalazienka.pl. Nagrodę główną - remont szkolnej toalety  o wartości 30 000 zł - wygrała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochach (województwo wielkopolskie).

Laureatami nagród II stopnia, którym przyznano 5 000 zł na odświeżenie szkolnych łazienek, zostały szkoły: 
1.    Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lgocie Małej (woj. śląskie)
2.    Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II ze Szczecina
3.    Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 102 dla Uczniów z Autyzmem z Wrocławia
4.    Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli (województwo wielkopolskie).

fot. Szkoła Filialna w Budach Stawiskich - laureat programu Wzorowa Łazienka
 
– „Wzorowa Łazienka” to program łączący edukację w zakresie higieny wśród uczniów szkół podstawowych z misją marki Domestos, którą jest zapewnianie dostępu do czystych i bezpiecznych toalet. Z badania1, które przeprowadziliśmy na potrzeby akcji wynika bowiem, że stan toalet w polskich szkołach wciąż wymaga poprawy. Aż 40% badanych rodziców uczniów publicznych szkół podstawowych przyznało, że ich dzieci skarżyły się na niedogodności związane z korzystaniem ze szkolnej toalety. „Wzorowa Łazienka” ma pomóc zmienić tę sytuację. Nasze działania i zaangażowanie szkół w konkurs przekładają się na konkretne efekty w postaci remontów i odświeżeń łazienek. Dzięki temu coraz więcej uczniów może korzystać z nowych, czystych i funkcjonalnych toalet – mówi  Dominika Szenrok, przedstawiciel marki Domestos, inicjatora programu „Wzorowa Łazienka”.

Patronat nad programem „Wzorowa Łazienka” objęło Polskie Towarzystwo Higieniczne.

1.  „Ocena stanu szkolnych toalet”. Badanie ilościowe zrealizowane wśród rodziców uczniów publicznych szkół podstawowych z klas 1-7, CEM, marzec 2018, n=253, cała Polska
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
928
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-16 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany