17 kwiecień 2021

Wrocław: trwają poszukiwania 8-latki z podwrocławskiego Kiełczowa

fot. PAP
Trwają poszukiwania 8-letniej Małgosi z Kiełczowa koło Wrocławia. Dziewczynka wyszła w piątek po południu z domu i do tej pory nie wróciła - poinformował w sobotę rzecznik Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu Łukasz Dutkowiak.
REKLAMA

Policjanci otrzymali informację o zaginięciu 8-latki od rodziny. Ze wstępnych informacji wynikało, że dziewczynka bez wiedzy rodziców opuściła miejsce zamieszkania w piątek między godziną 15 a 16.

„Rodzice poprzez kilka godzin próbowali znaleźć dziecko na własną rękę, kiedy nie przyniosło to rezultatów, zawiadomili policję. Natychmiast przystąpiliśmy do poszukiwań, ogłoszono alarm dla jednostki terenowej, ściągnięto dodatkową liczbę policjantów do pracy. Wszyscy policjanci z Wrocławia i powiatu wrocławskiego posiadają informację na temat zaginięcia dziecka” – przekazał PAP rzecznik Dutkowiak.

Dodał, że poszukiwania były prowadzone przez całą noc i nadal są kontynuowane. „Przeszukaliśmy kilkanaście hektarów terenu w pobliżu miejsca zamieszkania dziecka. Równolegle prowadziliśmy czynności operacyjne mające na celu ustalenie okoliczności zaginięcia oraz możliwych miejsc pobytu dziewczynki. W poszukiwaniach pomagają nam także psy tropiące” – mówił.

W akcji poszukiwawczej biorą też udział okoliczni mieszkańcy oraz ochotnicy.

„Poszukiwania do tej pory nie zakończyły się odnalezieniem dziecka, dlatego też zwracamy się z prośbą i apelem o kontakt z policją do osób, które mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na temat pobytu dziecka” – dodał Dutkowiak.

Dziewczynka ma niebieskie oczy, blond włosy, szczupłą budowę ciała, wzrost ok. 150 cm. W momencie zaginięcia była ubrana w szarą kurtkę z kapturem, szare spodnie i sportowe buty. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ato/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-21 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-05 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-19 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany