Zmiany w pakiecie Toruń dla przedsiębiorców

fot. www.torun.pl
Od 6 lipca 2020 r. przedsiębiorcy wynajmujący lokale będące w zasobach Gminy Miasta Toruń mogą składać wnioski o umorzenie czynszu. Pierwotnie w oficjalnych komunikatach o wsparciu dla lokalnego biznesu informowano, że można będzie o nie wnioskować „po odwołaniu stanu epidemii”.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
827
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Zwrot używany do tej pory w komunikatach należy rozumieć jako „po odwołaniu zakazów w prowadzeniu działalności”.

- Mogę potwierdzić, że od dziś najemcy lokali użytkowych mogą składać wnioski o umorzenie czynszu za okres, w którym lokal był zamknięty, na zasadach ogłoszonych w programieinformuje prezydent Torunia Michał Zaleski.

Pakiet „Toruń dla Przedsiębiorców” został wprowadzony 24 marca 2020 r. Zakłada on m.in. możliwość umorzenia czynszów za wynajem gminnych lokali użytkowych, którymi administruje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

System został skonstruowany w taki sposób, aby największą pomoc skierować do tych najemców, którzy najdłużej będą dotknięci zakazem prowadzenia działalności. Umorzenie wynosi 50% za pierwszy miesiąc zamknięcia lokalu, 75% za drugi miesiąc i 100% za trzeci i każdy kolejny, w którym lokal był zamknięty.

Zaproponowano, aby najemcy w pierwszej kolejności składali wnioski o odroczenie terminu płatności do października br., a „po odwołaniu stanu epidemii” – o umorzenie.

Z racji zniesienia obostrzeń, pomimo trwającego stanu epidemii, przedsiębiorcy mogą jednak prowadzić działalność. Dlatego wnioski o wsparcie w ramach pakietu można składać o 6 lipca 2020 r., a nie dopiero "po odwołaniu stanu epidemii".

Więcej o programie ‘Toruń dla przedsiębiorców” tutaj.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
827
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-10-08 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany