Inwestycje TZMO w Toruniu

fot. www.torun.pl / Rozbudowa centrum logistycznego przy ul. Przelot
Rozbudowę i zwiększenie mocy produkcyjnych zapowiada Bella Sp. z o.o., jedna ze spółek Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Firma na inwestycje w Toruniu przeznaczy 80 milionów złotych.
REKLAMA

Modernizacja zakładu przy Szosie Lubickiej w Toruniu potrwa do września 2022 roku. Obecnie Grupa TZMO rozbudowuje także centrum logistyczne w Toruniu przy ul. Przelot w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na luty 2020 r.
Fabryka wyrobów higienicznych w Toruniu zostanie zmodernizowana, a produkcja będzie odbywać się automatycznie dzięki nowoczesnym technologiom. W ramach inwestycji zostanie wybudowany nowy zakład produkcyjny – inteligentna fabryka, integrująca wykorzystanie systemów cyber-fizycznych z IIoT (Industrial Internet of Things) oraz nowych metod organizacji produkcji. Zrobotyzowane procesy wytwarzania nowych i/lub udoskonalonych produktów i półfabrykatów pozwolą na uzyskanie przewag konkurencyjnych, wspierając orientację eksportową Grupy TZMO.  

- Zarządzający Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, działając w imieniu Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, udzielił decyzji o wsparciu Bella Sp. z o.o. z siedzibą w Toruniu informuje Joanna Hain-Listewnik z biura zarządu TZMO.

Jest to druga, po spółce Plastica, firma w Grupie TZMO, która będzie działać w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przypomnijmy, że w 2018 roku Plastica (nowoczesny zakład produkcyjny pod Toruniem) była pierwszą spółką w Polsce, która uzyskała zezwolenie na inwestycje w ramach projektu Polska Strefa Inwestycji.

Warto dodać, że TZMO jest właścicielem 57 spółek w Polsce i za granicą, w których zatrudnia ponad 8 tys. osób. Produkty firmy są dostępne na ponad 80 rynkach w Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii. Firma produkuje m.in. pod markami Bella, Matopat, Seni, Happy czy Eva. W 2018 r. TZMO miały 2,3 mld zł przychodów i 195,9 mln zł zysku netto.   

Fot. Rozbudowa centrum logistycznego przy ul. Przelot

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany