Wydarzenia

"Komeda: Reflections" - Maciej Tubis | Koncert

dodano 2023-09-07 12:23:36
rozpoczęcie:
2023-11-22 19:00
miejsce:
Dwór Artusa, Toruń, Rynek Staromiejski 6
bilety:

Już 22 listopada 2023 roku podczas koncertu Macieja Tubisa zapoznamy się z dojrzałym, oryginalnym, a przy tym ujmująco intymnym i szczerym spojrzeniem na twórczość Krzysztofa Komedy, nieodżałowanego artysty, który, choć zakończył swoją karierę znacznie za wcześnie, to zostawił po sobie muzykę, która po latach wciąż potrafi zaskakiwać nowymi, interesującymi interpretacjami.

W trakcie koncertu usłyszymy kompozycje z pierwszego solowego albumu artysty pod tytułem "Komeda: Reflections", na którym brzmienie fortepianu akustycznego zostało poszerzone o preparacje oraz syntetyzator analogowy. Dotychczasowe inspiracje pianisty minimalizmem zostały uzupełnione wpływami muzyki elektronicznej, filmowej i neoklasycznej. Głównym pierwiastkiem pozostaje improwizacja, która nie zaciera jednak melodyjności, fraz i tematów charakterystycznych dla twórczości Krzysztofa Komedy.

Maciej Tubis to aktywny na scenie od lat, wykształcony klasycznie pianista, który swój unikalny styl wypracował poprzez autorskie kompozycje jako lider zespołu Tubis Trio, z którym zarejestrował cztery świetnie przyjęte przez krytykę i publiczność albumy. Muzyk poszukujący, niestroniący od nietypowych rozwiązań autorskich i aranżacyjnych. Zakochany w fortepianie, w pełni oddany wrażliwości, jaką daje solowe obcowanie z tym instrumentem.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Maciej Tubis
artyści:
Maciej Tubis
Maciej Tubis to aktywny na scenie od lat, wykształcony klasycznie pianista, który swój unikalny styl wypracował poprzez autorskie kompozycje jako lider zespołu Tubis Trio, z którym zarejestrował cztery świetnie przyjęte przez krytykę i publiczność albumy. Muzyk poszukujący, niestroniący od nietypowych rozwiązań autorskich i aranżacyjnych. Zakochany w fortepianie, w pełni oddany wrażliwości, jaką daje solowe obcowanie z tym instrumentem. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Toruń
-3.1°C
wschód słońca: 07:35
zachód słońca: 15:33
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2023-12-02 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 20:00
miejsce
Sala Kameralna - CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-03 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-04 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany