Wydarzenia

Reinhold Friedl - CoCArt Music Festival

dodano 2020-02-25 19:13:44
rozpoczęcie:
2020-03-29 16:00
miejsce:
Dwór Artusa, Toruń, Rynek Staromiejski 6
bilety:

CoCArt Music Festival to prawdziwa uczta dla fanów szeroko rozumianej nowej muzyki i sztuki audiowizualnej. Co roku od ponad dekady na festiwalu w toruńskim CSW pojawiają się znakomici muzycy, performerzy, artyści dźwięku i obrazu z całego świata. Tym razem festiwal rozszerza horyzonty i gościa specjalnego - Reinholda Friedla - przyjmie w klimatycznym Dworze Artusa!

Reinhold Friedl urodzony w 1964 roku, od 1987 roku mieszka w Berlinie. Założyciel i kierownik zespołu Zeitkratzer. Reinhold Friedl koncentruje się głównie na inside-piano. Wiele utworów skomponował z wykorzystaniem technik gry na inside-piano i wydał kilka artykułów z tej dziedziny. Studiował grę na fortepianie u Renate Werner, Alana Marksa i Alexandra von Schlippenbacha oraz matematykę i muzykologię w Stuttgarcie i Berlinie. Razem z profesorem Behrendsem prowadził seminarium Muzyka i matematyka na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim. Friedl pracował jako kurator dla centrum sztuki współczesnej Podewil w Berlinie i kierował Off-ICMC (Międzynarodowa Konferencja Muzyki Komputerowej) w Berlinie (2000). Był członkiem jury Ars Electronica i Fundacji Gulbenkiana w Lizbonie. Jako pianista i kompozytor współpracował z muzykami i kompozytorami takimi jak Lee Ranaldo (Sonic Youth), Phill Niblock, Helmut Oehring, Nicolas Collins, Lou Reed, MERZBOW aka Masami Akita, Radu Malfatti, Bernhard Guenter, Mario Bertoncini (nuova cooperanza ), Keiji Haino, i dokonał niezliczonych nagrań radiowych i CD. Reinhold Friedl zagrał znamienity koncert w Toruniu w 2013 r. w CSW, razem z vj Lillevanem, w ramach festiwalu "Pole widzenia - Pole słyszenia. Lutosławski".

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

CoCArt Music Festival
artyści:
Reinhold Friedl
CoCArt Music Festival to prawdziwa uczta dla fanów szeroko rozumianej nowej muzyki i sztuki audiowizualnej. Co roku od ponad dekady na festiwalu w toruńskim CSW pojawiają się znakomici muzycy, performerzy, artyści dźwięku i obrazu z całego świata. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
Zamów Tort na Dzień Matki reklama
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany