Wydarzenia

Saxmania 2020 | Latin Jazz - Od Bossa Novy do Samby

dodano 2020-01-23 11:13:32
rozpoczęcie:
2020-03-01 18:00
miejsce:
Dwór Artusa, Toruń, Rynek Staromiejski 6
bilety:

Koncerty z cyklu Dariusz Zaleśny zaprasza na stałe wpisały się w kalendarz toruńskich imprez kulturalnych, dlatego też tegoroczne święto saksofonu Saxmania 2020 odbędzie się już w marcu. W pierwszej części koncertu tradycyjnie wystąpią uczniowie Dariusza Zaleśnego. Idea przewodnia tych wystąpień to chęć prezentacji szeroko pojętej muzyki saksofonowej oraz dorobku artystycznego młodych zdolnych saksofonistów przed szeroką, wymagającą publicznością. Usłyszymy utwory takich kompozytorów jak: H. Ackerman, L. Demerseman, H. Eccles, D. Milhaud. Wykonawcom akompaniować na fortepianie będzie Małgorzata Kapica. Druga część to koncert Latin Jazz - Od Bossa novy do Samby, w którym usłyszymy między innymi najsłynniejsze tematy twórcy brazylijskiego stylu bossa novy Antonio Carlosa Jobima. Nie zabraknie też muzyki kubańskiej Paquito D"Rivera czy Tito Puente. Pojawi się również muzyka Sonny Rollinsa czy Stana Getza i zaskakujące aranżacje utworów Carlosa Santany. Staranny dobór repertuaru oraz gorące latynoskie rytmy rodem z Brazylii i Kuby w połączeniu z okresem karnawału, stanowią idealną propozycję na niedzielny wieczór. Wszystkie kompozycje zaprezentowane będą w nowych aranżacjach specjalnie przygotowanych na koncert, w których podstawą będzie solidna sekcja rytmiczna wzmocniona o instrumenty perkusyjne typowe dla muzyki latynoskiej - bongosy, conga, timbalesy, shakery itp; na których zagra pasjonat tego gatunku Tomasz Skrętkowski.

Dariusz Zaleśny wystąpi z Acoustic Quartet w składzie: Tomasz Gust - fortepian, Antek Olszewski - kontrabas, Mateusz Krawczyk - perkusja oraz gościnnie Tomasz Skrętkowski - instrumenty perkusyjne.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Saxmania
artyści:
Darek Zaleśny
Przewodnią ideą projektu Toruńska Orkiestra Saksofonowa jest skupienie toruńskiego środowiska saksofonowego i stworzenie płaszczyzny do wspólnego muzykowania. Saksofoniści z różnych kręgów muzycznych połączą się w jedną orkiestrę. Usłyszymy saksofon w różnych odsłonach od solowych popisów przez duet, trio, kwartet, kwintet, septet aż do 9-cioosobowej orkiestry. Zaprezentowane zostaną różne kolory saksofonu - od baroku przez klasykę, muzykę filmową, jazz aż po muzykę rozrywkową. W programie koncertu znajdą się utwory takich kompozytorów jak: Georg Philipp Telemann, Marc-Antoine Charpentier, George Gershwin, Hans Zimmer, Thelonious Monk, Chick Corea, Carlos Santana. Występ będzie pewnego rodzaju hołdem w podzięce dla genialnego konstruktora i wynalazcy Adolfa Saxa, za jeden z najgenialniejszych wynalazków w historii ludzkości - saksofonu. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
Zamów Tort na Dzień Matki reklama
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany