Wydarzenia

W ogniu flamenco! | Spektakl muzyczno-taneczny "La Distancia"

dodano 2022-08-04 12:23:19
rozpoczęcie:
2022-09-24 18:00
miejsce:
Dwór Artusa, Toruń, Rynek Staromiejski 6
bilety:

Buenos días! Jesteście ciekawi, dlaczego witamy się z Wami w taki sposób? Wiecie, że już niebawem serce toruńskiej starówki zabije w rytmie ognistej Andaluzji? Jeśli chcecie sprawdzić w jaki sposób rozniecimy w Was iskrę znad Tagu, uzbrójcie się w wachlarze i kastaniety! Dworskie progi uwiodą Was hiszpańskim temperamentem już 24 września 2022 roku!

Dystans społeczny i odosobnienie to z pewnością jedne ze znaków naszych czasów. Zastanawialiście się w jaki sposób dziedziny sztuki bazujące na bliskości i nieskrępowanej ekspresji komentują to zjawisko? Autorytetem w tej dziedzinie jest jedno z najważniejszych symboli hiszpańskiej kultury - pełne ognistych emocji i wirujących falban - flamenco! "La Distancia" to spektakl, który zrodził się z potrzeby znalezienia odpowiedzi na pytanie, co bardziej nas dzieli - współczesna rzeczywistość czy bariery w naszych umysłach? Muzyczno-taneczne widowisko oparte jest na autorskich opracowaniach muzyki flamenco, klasycznej oraz etno. Podczas spektaklu nie zabraknie stukotu obcasów, krwistoczerwonych sukni i temperamentnych spojrzeń. Całości dopełni charakterystyczne, hiszpańskie instrumentarium.

Aby uszanować słuszny zwyczaj popołudniowej sjesty, "La Distancia" rozgrzeje artusowe mury o godz. 18:00! W dniu wydarzenia o godz. 12:00 odbędą się warsztaty flamenco w nurcie tangos. Wraz z instruktorem poznamy rytm oraz podstawowe elementy tego tańca.


Reżyseria:

Dorota Dzięcioł (także taniec)

Muzyka:
Sławomir Dolata - gitara, śpiew
Monika Szala - skrzypce
Maciej Drapiński - akordeon
Dawid Cholewiński - cajón, perkusjonalia

Cuerpo de baile:
Daria Bręczewska-Kulesza
Agnieszka Kruczkowska
Maria Trzcińska
Ewa Szuda
Magdalena Jaszczyk-Stępowska


Spektakl zrealizowano w ramach Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


Bilety: 35 zł/normalny, 30 zł/ulgowy (spektakl godz. 18:00) | 15 zł (warsztaty godz. 12:00) | Karnet: 40 zł | W dniu wydarzenia o godz. 12:00 w Sali Małej odbędą się warsztaty flamenco w nurcie tangos.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Spektakl muzyczno-taneczny "La Distancia"
artyści:
Daria Bręczewska-Kulesza, Agnieszka Kruczkowska, Maria Trzcińska, Ewa Szuda, Magdalena Jaszczyk
Buenos días! Jesteście ciekawi, dlaczego witamy się z Wami w taki sposób? Wiecie, że już niebawem serce toruńskiej starówki zabije w rytmie ognistej Andaluzji? Jeśli chcecie sprawdzić w jaki sposób rozniecimy w Was iskrę znad Tagu, uzbrójcie się w wachlarze i kastaniety! Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Toruń
14.2°C
wschód słońca: 06:45
zachód słońca: 18:25
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-05 19:00
miejsce
Dwa Światy, Toruń, ul. Ducha Św....
wstęp biletowany