18 listopad 2019

Międzynarodowy showcase w Toruniu!

fot. nadesłane
Artyści z Łotwy, Finlandii, Islandii i Polski zagrają w weekend 23-24 listopada w Toruniu. Dwór Artusa i Agencja Koncertowa Borówka Music zapraszają na dwudniowy showcase. Wystąpią Zagi (Polska), Myrra Ros (Islandia), Samoaja (Finlandia) oraz Chris Noah (Łotwa). Wstęp na koncerty jest wolny!
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
W piątek, 23 listopada w Dworze Artusa (Rynek Staromiejski 6) zagrają Samoaja i Myrra Ros. Dzień później w tym samym miejscu wystąpią Zagi i Chris Noah. Zarówno piątkowy jak i sobotni koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Każdy z zespołów zagra po około 50 minut. Wstęp na wydarzenie jest wolny.


Myrra Rós

Po sukcesie pierwszych trzech tras koncertowych Myrra Rós powraca do naszego kraju na kilka występów. Jeden z nich odbędzie się w toruńskim Dworze Artusa! Myrra Rós jest jedną z najbardziej cenionych singer/songwriterek na Islandii. Pisze piosenki zarówno w swoim języku, jak i po angielsku. Najlepiej czuje się w klimacie folkowych pieśni. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują uśmiech i łzy. W Toruniu promować będzie trzeci album „Thought Spun”. W Dworze Artusa wystąpi z zespołem.


Chris Noah

Łotewski talent z powodzeniem łączy indie rocka z wyszukanym popem i chwytliwymi riffami. W połączeniu z wyjątkową i jedwabiście gładką barwą głosu sprawia, że świat się zatrzymuje i słucha jego muzyki. Chris bawi się różnymi aranżacjami pozostając wiernym sobie, jeśli chodzi o teksty piosenek. Odkąd rozpoczął karierę, kilka jego hitów zyskało spore uznanie zarówno w pobliżu, jak i daleko od ojczystej Łotwy. Single „River” i „Fall Through” nagrane z producentem Kristoferem Harrisem, sprawiły, że rok 2018 był rokiem Chrisa Noaha w jego rodzinnym kraju - granie podczas największych lokalnych festiwali i wyprzedawanie solowych koncertów stało się normą . Pora na pierwszą wizytę w Polsce!


Samoaja

To alternatywny, folkowy zespół z Kokkola w Finlandii, który powstał w 2015 roku. Muzyka kapeli łączy skandynawskie przestrzenie ze współczesnym songwriterskim folkiem, tworząc piękne i hipnotyzujące brzmienie. Panowie z Samoaja wydali dwie EP („Them Birds” i „& The Depressed”) oraz jeden pełnometrażowy album „Landscapes”. Jesienią 2019 roku ukaże się drugi album kapeli. W Polsce pojawią się w ramach europejskiego tourne.


Zagi

To wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Ma na swoim koncie cztery albumy. Jej piosenki opowiadają historie z życia artystki. Biorą w nich udział ludzie, miejsca i sytuacje, które mimo, że nie raz bardzo uwierały – stały się wielką inspiracją.
Zagi jest laureatką znaczących nagród – I miejsce na Konkursie Piosenki Poetyckiej w Gnieźnie, I miejsce w XXIII Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu, I miejsce w Konkursie Muzyki niePOPularnej - to tylko niektóre z wyróżnień.

Artystka wystąpiła na wielu festiwalach, takich jak Orange Warsaw Festival, Spring Break, Asymmetry Festiwal, Songwriter Łódź festiwal, Czech Ukulele Festiwal czy Emergenza.

Do zobaczenia w Toruniu !!!
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany