14 maj 2020

ZUS przywraca bezpośrednie badania przez lekarzy orzeczników

Od 11 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznowił bezpośrednie badania przez lekarzy orzeczników ZUS. Mieszkańcy naszego regionu mogą zatem spodziewać się indywidualnych zawiadomień o terminie oraz miejscu badania.
REKLAMA
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przywraca bezpośrednie badania lekarskie przez lekarzy orzeczników ZUS. Badania w poszczególnych jednostkach zakładu planowane są przy szczególnym uwzględnieniu aktualnego stanu i rozwoju sytuacji epidemiologicznej na terenie poszczególnych jednostek ZUS. Brana jest pod uwagę liczba zachorowań na koronwirusa w danym regionie.

Na Kujawach i Pomorzu pierwsi ubezpieczeni zostali już zbadani 11 maja - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Przypomnijmy, że od 16 marca badania bezpośrednie zaplanowane przez lekarzy orzeczników i komisje lekarskie były z powodu epidemii przesuwane na późniejszy okres. We wszystkich tych sprawach, w których to było możliwe, nasi lekarze orzecznicy orzekali i orzekają zaocznie, na podstawie dokumentacji. Teraz stopniowo przywrócony zostanie normalny tryb pracy, który uwzględnia także badania bezpośrednie – dodaje rzeczniczka.

Na podstawie Tarczy Antykryzysowej orzeczenia lekarskie, które były wydane na określony czas i stanowiły podstawę do wypłaty rent i świadczeń rehabilitacyjnych, a ich ważność upłynęła lub upłynie w trakcie stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii lub w ciągu 30 dni po odwołaniu tego stanu, są z mocy prawa przedłużane na 3 miesiące. Warunkiem jest jednak, aby osoba złożyła wniosek o świadczenie na dalszy okres przed upływem terminu ważności tego orzeczenia.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
13657
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-12-28 17:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany