8 sierpień 2019

Weekend w Toruniu

fot. www.torun.pl / Sławomir Kowalski
W ten weekend ostatnia okazja obejrzenia w CSW wystawy Mariny Abramović "Do czysta", historyczne spacery ulicami miasta, akrobacje samolotowe, rowerowe i hippiczne, a także całodzienna zabawa na plenerowych basenach na Skarpie. A w niedzielę ostatnia odsłona Festiwalu pod Gwiazdami - Krystyna Janda w Auli UMK. 
REKLAMA

PIĄTEK 9 sierpnia

11. Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej, lotnisko Aeroklubu Pomorskiego
W rywalizacji bierze udział około 50 zawodników z 10 krajów Europy oraz gościnnie piloci z USA.  

godz. 9:00 22. Jeździeckie Mistrzostwa Polski Amatorów w skokach 2019, ul. Wieżowa 1/5
Od piątku do niedzieli w Kaszczorku rywalizować będą amatorzy w skokach na koniach przez przeszkody. W piątek i sobotę półfinały w kategoriach: kuce, juniorzy, seniorzy i open.

godz. 11:00 Smoki, Muzeum Okręgowe, budynek przy ul. św. Jakuba 20a – Archeologia
„Zielone wakacje w Muzeum Okręgowym” to seria działań edukacyjnych, które mają zachęcić do aktywnego spędzenia wolnego czasu, łącząc w sobie elementy zabawy i edukacji. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak  wyglądały smoki, poznają kilka smoczych legend oraz wykonają własne przedstawienia niezwykłych stworów. Bilet edukacyjny: 9 zł. Zgłoszenia: Dział Archeologii Muzeum Okręgowego w Toruniu: tel. 56 660 56 56 lub da@muzeum.torun.pl

godz. 12:00 20-lecie Galerii Rusz, pl. Rapackiego
Jubileuszowa wystawa Galerii Rusz, która przez ostatnie 20 lat przeszła drogę od skromnego eksperymentu artystycznego wyprowadzającego sztukę z galerii na ulicę do klasyki sztuki publicznej i street artu. Artyści specjalnie na tę okazję przygotowali 8-metrową ściankę z dokumentacją swojej działalności oraz akcję artystyczną „Język”, do udziału w której zaproszą publiczność. Wstęp wolny.

godz. 14:00-17:00 All Day Beach Party, Letnie baseny, ul. Przy Skarpie 4
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na baseny letnie przy ul. Przy Skarpie 4. Na uczestników wydarzenia czekają pokazy aquafitness, dyskoteka malucha, nauka pływania, a także darmowa wata cukrowa oraz lody. Ważnym punktem będą miniturnieje siatkówki plażowej, badmintona, gry w boule. Zaplanowano także zawody pływackie oraz konkursy skoków „na bombę”. Nie zabraknie też konkurencji dla nurków. Na zwycięzców poszczególnych dyscyplin czekają nagrody.

godz. 16:30-20:00 Kurs pierwszej pomocy, Harcerski Klub Ratowniczy Toruń, ul. Rydygiera 12a
Dwadzieścia godzin kursu pierwszej pomocy. Uczestnicy poznają najczęstsze przypadki zagrożenia życia lub zdrowia oraz prawidłowe postępowanie przedmedyczne w każdym omówionym przypadku. Bilety: 350 zł. Zapisy na: https://forms.gle/LS48Zh8sGnEsK68T7

godz. 17:00 Kaci - mistrzowie sprawiedliwości! Z dziejów rzemiosła katowskiego w Toruniu, Muzeum Historii Torunia
Kim byli toruńscy kaci z XIV-XVIII stulecia, jaki był zakres ich obowiązków, gdzie mieszkali i jak wyglądały ich relacje z mieszkańcami miasta? - odpowiedzi na te pytania udzieli podczas wydarzenia dr hab. Paweł A. Jeziorski z Instytutu Historii PAN. Wstęp wolny.

godz. 17:00-20:00 Escape Room - Odzyskaj Wolność, Kamienica Inicjatyw, ul. Kopernika 22
Escape Room przeniesie uczestników 100 lat wstecz - misją będzie odzyskanie niepodległości dla Torunia. Przygotowane zagadki przybliżą najważniejsze aspekty procesu powrotu naszego miasta do odrodzonej Polski. Do Escape Roomu wejść mogą grupy pięcioosobowe. Wejście odbywa się co 60 minut. Zapisy: tel. 514 786 113 od pon. do pt. w godz. 9:00 – 17:00 lub email biuro@kamienica-inicjatyw.pl Wstęp wolny.

godz. 18:00 Spacer historyczny w cieniu toruńskich kamienic, pomnik Józefa Hallera
Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej zaprasza na spacer wszystkich, którzy chcą przenieść się w przeszłość i lepiej poznać najnowszą historię Torunia. Spacer śladami działań niepodległościowych na toruńskim Starym i Nowym Mieście w latach 1919-1945 rozpocznie się spod pomnika gen. Józefa Hallera. Wstęp wolny.

godz. 18:00 Letni kurs kaligrafii, CSW - Centrum Literatury
Kurs przeznaczony dla wszystkich, którzy marzą o tworzeniu pięknych liter. Pozwoli on zaznajomić się z podstawowymi narzędziami oraz rodzajami tuszu i atramentu. Piątkowe spotkanie poświęcone będzie ozdobnemu pismu francuskiemu. Bilety: 25 zł.

godz. 19:00 Wobec cierpienia - wystawa tkanin Magdaleny Chomiak, kawiarnia PERS, ul. Mostowa 6
Wernisaż prac z cyklu “Wobec cierpienia” Magdaleny Chomiak - absolwentki konserwacji i restauracji malarstwa i rzeźby polichromowanej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Podczas wystawy będzie można zobaczyć prace z surowego płótna jutowego, które zainspirowało autorkę do stworzenia tych osobistych tkanin. Wstęp wolny.

godz. 20:00 Jazzowe oblicze trąbki i puzonu, koncert TOS, Letnia Scena na Barce
Koncert przybliżający słuchaczom specyfikę instrumentów dętych blaszanych i ich zastosowanie w muzyce jazzowej od początku jej popularności do czasów współczesnych. Usłyszymy utwory największych kompozytorów i wykonawców, m.in.:  L. Armstronga, Ch. Bakera, M. Davisa czy T. Stańki. Wystąpią: Jakub Szynal - trąbka/prowadzenie, Artur Ostrowski - puzon/tuba, Marcel Maniewski - instrumenty klawiszowe. Wstęp wolny.

godz. 20:00 My Music for Peace - Steve Kindler & Jacek Beszczyński, Little Egoist Coffee, ul. Szeroka 36
Wyjątkowy koncert amerykańskiego wirtuoza skrzypiec - Steve’a Kindlera, oraz wokalisty i gitarzysty Jacka Beszczyńskiego. Bilety: 25 zł.

godz. 20:00 Rejsy wieczorne z Toruńskimi Flisakami - zachód słońca na Wiśle, Przystań AZS, ul. Jerzego Popiełuszki
Toruńscy Flisacy zapraszają na rejs w trakcie “najpiękniejszych zachodów słońca”. Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwał zawodowy sternik. Bilety: 40 zł.

godz. 21:00 Ładni ludzie tańczą na patio w NRD!, klub NRD, ul. Browarna 6
Wakacyjna wersja cyklu "Ładni ludzie tańczą w NRD". Wstęp z listy FB wolny, pozostałe osoby - 10 zł.

godz. 21:00 Noche De Chicas: C-Tite & Asley BV Zumba, Cubano Club, ul. Chełmińska 12
Impreza w stylu latino. Zagra DJ C-tite, a kurs salsy poprowadzi pochodzący z Kuby tancerz Asley BV Zumba. Bilety: 10 zł.


SOBOTA 10 sierpnia

godz. 9:00 22. Jeździeckie Mistrzostwa Polski Amatorów w skokach 2019, ul. Wieżowa 1/5
Od piątku do niedzieli w Kaszczorku na koniach rywalizować będą amatorzy w skokach przez przeszkody. W sobotę półfinały w kategoriach: kuce, juniorzy, seniorzy i open.

godz. 9:00 parkrun Toruń #213, ul. Leśny Trakt
Poranna dawka ruchu na świeżym powietrzu w każdą sobotę o 9:00 w lasku na Skarpie. Uczestnicy do pokonania będą mieli odcinek 5 km biegiem, truchtem lub marszem. Wymagana wcześniejsza rejestracja. Wstęp wolny.

godz. 9:30 Awix Racing Arena SWS runda V 2019, Awix Racing Arena, ul. Pera Jonssona 5
Amatorskie zawody kartingowe Sodi World Series. Wszyscy uczestnicy są klasyfikowani do punktacji SWS. Zapisy: tel. 510990775 lub na torze. Wpisowe: 168 zł.

godz. 10:00 Musztarda Master Jam #15 Mistrzostwa Polski BMX Flatland, klub NRD, ul. Browarna 6
W sobotę ulica Browarna stanie się areną zmagań najlepszych zawodników z Polski i Europy w BMX flatland – akrobacjach rowerowych na płaskiej powierzchni. Dodatkowo rozegrany zostanie konkurs na jump boxie. Specjalna strefa relaksu dla publiczności. Wstęp wolny.

godz. 10:00 Spacer historyczny w cieniu toruńskich kamienic, pomnik Józefa Hallera
Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej zaprasza na spacer wszystkich, którzy chcą przenieść się w przeszłość i lepiej poznać najnowszą historię Torunia. Spacer śladami działań niepodległościowych na toruńskiej starówce w latach 1919-1945 rozpocznie się spod pomnika gen. Józefa Hallera. Wstęp wolny.

godz. 10:00-20:00 72. Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach, Wydział Nauk Historycznych przy ul. Bojarskiego 1
Otwarte szachowe rozgrywki o mistrzostwo województwa kujawsko-pomorskiego. Zgłoszenia należy kierować do sędziego Mateusza Brzezińskiego na adres brzezinskimati@gmail.com  telefonicznie pod numer 732 834 539 w nieprzekraczalnym terminie do 8 sierpnia 2019 r. Wpisowe: 70-100 zł. Obserwujący - wstęp wolny.

godz. 10:00 Wakacyjny Rajd Rowerowy, Fabryka Formy, ul. Żółkiewskiego 15
Rajd rowerowy do Przystani Letniej w Kaszczorku. Trasa obejmie dystans 7 km w jedną stronę. Na miejscu będzie czekało na uczestników ognisko oraz poczęstunek. Wstęp wolny. 

godz. 10:00 Wojskowe Wyzwanie, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema, ul. Sobieskiego 36
Kurs dla osób, które myślą o służbie w szeregach Wojska Polskiego, chcą sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć, jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych.  Aby wziąć udział w Wojskowym Wyzwaniu, trzeba mieć ukończone 18 lat oraz dobry stan zdrowia. Wstęp wolny.

godz. 10:00 Festiwal Wisły z Toruńskimi Flisakami, Przystań AZS, ul. Jerzego Popiełuszki
Toruńscy Flisacy zapraszają na wspólną podróż na Festiwal Wisły. Można wziąć udział w całej wyprawie, łącznie z rejsem do Włocławka na rozpoczęcie festiwalu, lub w dowolnym etapie. W sobotnim programie przewidywane jest: wypłynięcie z Przystani AZS w Toruniu, po południu nocny postój w okolicy Bobrownik, rozbijanie obozu, palenie ogniska, szykowanie kociołka. Bilety: 50-100 zł.  

godz. 11:00-17:00 Chodź, pokażemy Ci jak Ukręcić Lizaka!, Manufaktura Cukierków, ul. Szeroka 33
Zajęcia z kręcenia lizaków metodą z XVI wieku. Warsztaty zaczynają się w godzinach: 11:00, 13:00, 15:00, 17:00. Każdy z uczestników na koniec otrzyma dyplom Karmelarza oraz stworzony przez siebie lizak. Bilety: 15 zł.

godz. 11:00 Pilates pod chmurką, Skwer przy ul. Józefa Mossakowskiego
Fundacja GOtoruń zaprasza na zajęcia z pilatesu. W programie przewidziane są również konsultacje dotyczące zdrowego i aktywnego trybu życia. Wstęp wolny.

godz. 11:00-15:00 Rodzinne granie na trawie, Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8

Okazja do zagrania w planszówki na trawie. Książnica Kopernikańska zapewni koce, wyjaśni zasady gier, omówi strategie oraz, jeśli zajdzie taka potrzeba, pomoże w grze. W programie plenerowego spotkania jest również turniej w grę “Lato z Komarami”. W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do czytelni Książnicy Kopernikańskiej. Wstęp wolny.

godz. 12:00 Ostatni weekend z wystawą Mariny Abramović „Do czysta/ The Cleaner” - oprowadzania weekendowe, CSW
Kolejna możliwość zwiedzenia z przewodnikiem wystawy Mariny Abramović, działającej od około pięciu dekad wybitnej artystki, ikony performansu i niezwykłej postaci świata sztuki współczesnej. Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 56 610 97 16, eduakcje@csw.torun.pl

godz. 12:00-15:00 Escape Room - Odzyskaj Wolność, Kamienica Inicjatyw, ul. Kopernika 22
Escape Room przeniesie uczestników 100 lat wstecz - misją będzie odzyskanie niepodległości dla Torunia. Przygotowane zagadki przybliżą najważniejsze aspekty procesu powrotu naszego miasta do odrodzonej Polski. Do Escape Roomu wejść mogą grupy pięcioosobowe. Wejście odbywa się co 60 minut. Zapisy: tel. 514 786 113 od pon. do pt. w godz. 9:00 – 17:00 lub email biuro@kamienica-inicjatyw.pl Wstęp wolny.

godz. 13:30–20:00 Ostatni weekend z wystawą Mariny Abramović - odtwarzanie performansów, CSW
Kolejna okazja do wzięcia udziału w performansach stworzonych przez Marinę Abramović - serbskiego pochodzenia artystkę intermedialną. 10 sierpnia odtworzone zostaną: Czyszczenie lustra, Imponderabilia, Jednoczesna iluzja, Cebula oraz Uwalnianie pamięci. Cały harmonogram performansów dostępny na: https://marina.csw.torun.pl/plan-reperformansow/

godz. 15.00-18.00 Toruński turniej w grę Mölkky - eliminacje do mistrzostw Polski, Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego
Turniej jednej z najpopularniejszych outdoorowych gier skandynawskich. Zapisy: email - lk1@ksiaznica.torun.pl lub tel. 609 014 557. Podczas “Rodzinnego grania na trawie” (godz. 11:00-15:00) będzie można potrenować przed zawodami.

godz. 16:00-18:00 Master Class Dance Fitness + ZUMBA, Uniwersyteckie Centrum Sportowe UMK, ul. św. Józefa 17
Zajęcia z dance fitnessa oraz zumby na poziomie zaawansowanym poprowadzą instruktorzy: Marcin Zierałko, Jola Pollak, Łukasz Maciuk oraz Tomek Florja. Bilety: 35zł/2h, 25zł/1h.

godz. 17:00 Piłka nożna: Elana Toruń vs. Olimpia Elbląg, Stadion Miejski

godz. 17:00 Rejsy z Toruńskimi Flisakami, Bulwar Filadelfijski
Rejsy odbywają się w godz. 17:00-21:00. Zbiórka na Bulwarze Filadelfijskim na wysokości bramy Żeglarskiej. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć: punkt widokowy na Kępie Bazarowej, plażę przy Zamku Dybowskim, Bulwar Filadelfijski, panoramę Starego Miasta, Winnicę, Port Zimowy. Bilety: 5-20 zł w zależności od przystanku.

godz. 18.00 Festiwal Nova Muzyka i Architektura: Zaczarowane głosy – muzyka i poezja, Ratusz Staromiejski
Recital w wykonaniu Piotra Buszewskiego – wschodzącej gwiazdy scen operowych całego świata, który ukończył słynną Julliard School w  Nowym Jorku, przy akompaniamencie Aleksandry Seredyńskiej. Usłyszymy: cykl pieśni K. Szymanowskiego (z op. 11) oraz Sonety F. Liszta do poezji F. Petrarki. Bilety: 15 zł.

godz. 18:00 Koncert orkiestry Wojskowej w Toruniu, Letnia Scena na Barce
W programie przewidywane są przeboje muzyki filmowej i rozrywkowej. Wystąpią: Izabela Kwaśniewska – wokal, Orkiestra Wojskowa w Toruniu - akompaniament. Wstęp wolny.

godz. 20:00 Koncert Relaksacyjny, Pozytywna Rozwojownia Toruń, ul. Bydgoska 14
Piękne chwile przy dźwiękach archaicznych instrumentów zapewni Mowa Jedności - zespół grający na misach tybetańskich oraz didgeridoo. Organizatorzy proszą o wzięcie koca i/lub maty. Bilety: 40 zł.

godz. 20:30 Sensitive to Sound, Koniec Świata, ul. Podmurna 4
Koncert w brzmieniu britpop zespołu Sensitive to Sound. Wstęp wolny.

godz. 21:00  Musztarda Master Jam After Party, klub NRD, ul. Browarna 6
Afterparty Mistrzostw Polski BMX Flatland. Wstęp z listy FB wolny, pozostałe osoby - 10 zł.

godz. 22:00 Nocna Dycha Kopernika, Galeria Copernicus, ul. Żółkiewskiego 15
Kolejna edycja nocnego biegu. Zawodnicy do pokonania będą mieli 5 lub 10 kilometrów. W tym roku uczestnicy pobiegną w towarzystwie dawnych historycznych postaci związanych z Toruniem. Na 10 kilometrowym dystansie w trzech różnych miejscach rozlokowani będą Dj-e, którzy zagrają dla wszystkich przebiegających. Na wszystkich czeka również pokaz fireshow, a przy mecie dopingować będą bębniarze. Bilety: 69-100 zł. 


NIEDZIELA 11 sierpnia

godz. 8:00 22. Jeździeckie Mistrzostwa Polski Amatorów w skokach 2019, ul. Wieżowa 1/5
Od piątku do niedzieli w Kaszczorku na koniach rywalizować będą amatorzy w skokach przez przeszkody. W niedzielę finały w kategoriach: kuce, juniorzy, seniorzy i open.

godz. 8:00 Festiwal Wisły z Toruńskimi Flisakami, Przystań AZS, ul. Jerzego Popiełuszki
Toruńscy Flisacy zapraszają na wspólną podróż na Festiwal Wisły. W niedzielnym programie przewidywany jest rejs do Włocławka, gdzie o godz. 11:00 rozpoczyna się festiwal. Bilety: 50-100 zł.

godz. 10:00 Skołowani: Tajemnicze lustro wody 2019, parking przy WORD-zie przy ul. Polnej
Wycieczka rowerowa z cyklu Skołowane Niedziele. Uprawniony do udziału jest absolwent UMK wraz z osobą towarzyszącą. Kierownik wycieczki: Emilia Hamerlińska Trasa: Toruń – Chełmża – Toruń (ścieżką rowerową) Dystans: ok. 50 km (w obie strony).

godz. 10:00-20:00 72. Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach, Wydział Nauk Historycznych, ul. Bojarskiego 1
Otwarte szachowe rozgrywki o mistrzostwo województwa kujawsko-pomorskiego. Wstęp dla widzów wolny

godz. 10:00–16:00 Ostatni weekend z wystawą Mariny Abramović - odtwarzanie performansów, CSW
Ostatnia okazja do udziału w performansach stworzonych przez Marinę Abramović - serbskiego pochodzenia artystkę intermedialną. 11 sierpnia odtworzone zostaną: Czyszczenie lustra, Imponderabilia, Jednoczesna iluzja oraz Uwalnianie pamięci. Cały harmonogram performansów dostępny na: https://marina.csw.torun.pl/plan-reperformansow/

godz. 10:00-18:00 Opel_Rush Summer Event 19", Motoarena
Trzecia edycja zlotu fanów opla. W programie: konkursy, nagrody oraz możliwość sprawdzenia swojego samochodu na toruńskim torze. Wjazd: 50 zł (opłata za auto bez względu na ilość pasażerów). Wstęp dla pieszych: 10zł (dzieci do lat 16 bezpłatnie).

godz. 11:00 Eliminacje do Mistrzostw Polski i Świata w grę Wizard, Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8
Zawody w grę karcianą Wizard odbęda się w sali numer 52. Zapisy na: https://link.do/yjnRL

godz. 11:00-17:00 Chodź, pokażemy Ci jak Ukręcić Lizaka!, Manufaktura Cukierków, ul. Szeroka 33
Zajęcia z kręcenia lizaków metodą z XVI wieku. Warsztaty zaczynają się w godzinach: 11:00, 13:00, 15:00, 17:00. Każdy z uczestników na koniec otrzyma dyplom Karmelarza oraz stworzony przez siebie lizak. Bilety: 15 zł.

godz. 12:00 Ostatni weekend z wystawą Mariny Abramović „Do czysta/ The Cleaner” - oprowadzania weekendowe, CSW
Ostatnia możliwość zwiedzenia z przewodnikiem wystawy Mariny Abramović, działającej od około pięciu dekad wybitnej artystki, ikony performansu i niezwykłej postaci świata sztuki współczesnej. Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy: tel. 56 610 97 16, eduakcje@csw.torun.pl

godz. 13:00-18:00 RzeczoDzielnia vol. 2!, Koniec Świata, ul. Podmurna 4
Wydarzenie z cyklu oddaj, przygarnij, odpocznij. Ubrania, których nikt nie przygarnie przekazane zostaną do organizacji lub osób potrzebujących. Wstęp wolny.

godz. 18.00 Festiwal Pod Gwiazdami: Festiwal Pod Gwiazdami: Krystyna Janda – Danuta W., Aula UMK
Spektakl na kanwie książki Danuty Wałęsy “Marzenia i tajemnice” opowie historię zwykłej - niezwykłej żony i matki, na której męża były zwrócone oczy całego świata. W monodramie wystąpi Krystyna Janda. Bilety: 99-159 zł.

godz. 18:00 Toruńskie Gwiazdy 2019, Letnia Scena na Barce
Koncert finałowy plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2019. Zwycięzców poznamy podczas wydarzenia. Głosowanie na stronie: https://link.do/Jx9NQ Dla publiczności wystąpią: Rebeka, Jordan Reyne oraz Nietrzask. Wstęp wolny.

godz. 20:00 Migawki - niedzielne kino eNeRDowskie, klub NRD, ul. Browarna 6
Nowy niedzielny cykl, w którym na pewien czas uczestnicy będą mogli przenieść się w świat fikcji. W programie pokaz filmu oraz w przerwach muzyka filmowa. Wstęp wolny.

godz. 20:30 Mariackie Koncerty Organowe 2019, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
Kolejna odsłona “Mariackich Koncertów Organowych 2019”. Wydarzenie organizowane jest na rzecz renowacji zabytkowych organów kościoła Wniebowzięcia NMP w Toruniu. Na organach zagra Jerzy Nowicki.

Oprac. Natalia Przytarska, Fot. Sławomir Kowalski

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2019-10-21 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2019-10-23 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2019-10-24 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2019-10-25 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
Szanowny Czytelniku!

Przypominamy podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszych serwisów.
Zamykając ten komunikat (kliknięcie w przycisk "Przejdź Dalej" lub "X"), zgadzasz się na wskazane poniżej działania.


Stosowanie plików cookies i innych technologii

Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies (ciasteczka) i inne pokrewne technologie, które mają na celu:
- Zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron
- Ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych
- Poznanie Twoich preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów
- Wyświetlanie spersonalizowanych reklam, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.


Administratorzy danych

Administratorem tych danych jesteśmy my, czyli Twoje-Miasto Sp. z o.o., ul. Legionów 57A 86-300 Grudziądz jak również nasi Zaufani Partnerzy z którymi współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w Polityce Prywatności.


Jak wykorzystujemy Twoje dane

W ramach świadczonych przez nas usług staramy się wyświetlać reklamy odpowiadające Twoim zainteresowaniom, które dotyczą naszych produktów oraz produktów klientów korzystających z naszych usług reklamowych (marketing bezpośredni). W tym celu wykorzystujemy informacje zapisywane w plikach cookies, które otrzymujemy podczas korzystania z naszych stron. Nasze działania podejmowane są zgodnie z obowiązującym prawem w ramach tzw. uzasadnionego interesu administratora danych, ponieważ chcemy, by wszystkie nasze usługi, w tym wyświetlane reklamy, były najlepiej dopasowane do potrzeb użytkownika.


Wykorzystywanie Twoich danych przez naszych partnerów

Podobne działania w celach marketingowych podejmują nasi Zaufani Partnerzy, którym udostępniamy powierzchnię reklamową na naszych stronach. Wśród Zaufanych Partnerów znajdują się dostawcy technologii reklamowej, sieci reklamowe, domy mediowe, agencje interaktywne oraz reklamodawcy.
Nasi partnerzy gromadzą i wykorzystują informacje określające Twój sposób korzystania z naszych serwisów. Dzięki temu wyświetlają reklamy najbardziej dopasowane do uzyskanych informacji oraz udostępniają je innym podmiotom wyświetlającym lub zlecającym reklamę w Internecie.
W związku z reformą prawa ochrony danych osobowych nasi partnerzy potrzebują Twojej zgody na działania, których dokonują na naszych stronach. W przypadku jej udzielenia nasi partnerzy będą mogli, w ramach uzasadnionego interesu, wykorzystać Twoje informacje także dla celów analitycznych służących ocenie skuteczności podejmowanych działań marketingowych.
Pamiętaj, że ewentualna zgoda jest Twoją dobrowolną decyzją, natomiast brak jej udzielenia może wpłynąć na Twój komfort korzystania z naszych serwisów. Reklamy nieodpowiadające zainteresowaniom użytkownika są nie tylko nieatrakcyjne, ale i drażniące dla odbiorcy.

Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu (kliknięcie w przycisk "Przejdź do serwisu" lub "X"). Udzieloną zgodę możesz w każdej chwili wycofać, co jednak nie będzie równoznaczne z tym, że korzystanie z tych informacji do czasu wycofania zgody było niezgodne z prawem.


Jakie masz prawa?

Masz pełne prawo do zgłoszenia podmiotowi wykorzystującemu Twoje dane osobowe żądania dostępu do tych informacji, ich poprawiania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Pamiętaj jednak, że nie w każdym przypadku możliwe jest zrealizowanie Twoich praw w odniesieniu do informacji zapisanych w plikach cookies.

Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.