28 wrzesień 2020

Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze w Motowizji

fot. Mateusz Biskup
W najbliższą niedzielę, 27 września o 17:25 na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbędzie się druga, finałowa runda tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze. Transmisję będzie można oglądać na antenie Motowizji.
REKLAMA
Żużel na długim torze różni się od typowej wersji speedwaya. Na torze jedzie jednocześnie pięciu (a nie czterech) zawodników, którzy do swojej dyspozycji mają większe i mocniejsze motocykle wyposażone w skrzynie biegów. Dzięki temu są one dużo szybsze i osiągają prędkości przekraczające 100 km/h.

Transmisje 2. Ligi Żużlowej w Motowizji cieszą się niezwykłym zainteresowaniem. Nasza “nowa wizja żużla” przyciąga dziesiątki tysięcy widzów na każdy mecz. Obecność finału Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze wpisuje się w filozofię Motowizji. Szczególnie, że wśród startujących zawodników jest Polak – Stanisław Burza. Kibicuję naszemu rodakowi.

- mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.


W Rzeszowie zobaczymy 15 najlepszych żużlowców tej odmiany speedwaya. Z “dziką kartą” pojedzie Stanisław Burza, rywalizujący w barwach RzTŻ Rzeszów w 2. Lidze Żużlowej, której transmisję można od tego roku oglądać w Motowizji. Polak będzie rywalizował z rywalami z Finlandii, Francji, Danii, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech oraz Szwecji.

- Cieszymy się, że będziemy mogli zaserwować kibicom ciekawa odmianę żużla. Wyścigi na długim torze to większa prędkość, ogromna adrenalina, no i duże motocykle z biegami. A do tego pięciu zawodników na torze i nasz Stanisław Burza. Liczymy na widowiskowe zawody i pogodę na dobre ściganie. Poza tym jak zawsze będą niespodzianki w postaci gości

- mówi Gabriel Waliszko, koordynator żużla w Motowizji i właściciel  firmy GABSLIVE, produkującej mecze 2. ligi żużla.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-01-30 16:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany