W sobotę w Arenie Toruń odbędą się 29. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Wydarzeniu towarzyszą też krajowe czempionaty dziennikarz

fot. Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters
W sobotę w Arenie Toruń odbędą się 29. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Wydarzeniu towarzyszą też krajowe czempionaty dziennikarzy i lekarzy.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2607
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Mistrzostwa weteranów będą miały szczególny charakter, gdyż zainaugurują obchody 30-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. Do rywalizacji zgłosiła się rekordowa ilość zawodniczek i zawodników, łącznie aż 521 startujących. Wśród nich będą też uczestnicy dwóch wydarzeń towarzyszących – 3. Halowych Mistrzostw Polski Lekarzy i 1. Halowych Mistrzostw Polski Dziennikarzy w Lekkiej Atletyce. Najmłodsi sportowcy, którzy zapowiedzieli swój start w Toruniu, mają 22 lata, najstarsi – blisko 90. Zmagania indywidualne odbędą się w trzynastu konkurencjach. Łącznie sportowcy zadeklarowali przeszło tysiąc osobostartów! Ponadto na zakończenie czempionatu zaplanowano biegi sztafetowe.

Dzień przed mistrzostwami, w piątek 21 lutego, korzystając z obecności w Toruniu utytułowanych lekkoatletów, zaplanowano szczególne wydarzenie dla jeszcze młodszych fanów sportu. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 35 im. Polskich Olimpijczyków i grupa trenująca w ramach programu „Lekkoatletyka dla Każdego!” wezmą udział w niecodziennym spotkaniu z takimi sławami polskiej „lekkiej” jak chociażby: wicemistrzyni olimpijska z Moskwy – Urszula Kielan, posiadaczka najstarszego rekordu Polski – Ludwika Chewińska, były mistrz świata w siedmioboju – Sebastian Chmara, utytułowany skoczek wzwyż - Janusz Trzepizur czy też kolejna z olimpijek – Genowefa  Patla. Wydarzenie pod hasłem „Z lekkoatletyką przez pokolenia” zacznie się od warsztatów – wspólnego treningu uczniów z mistrzami, a zakończy się zawodami dla młodych adeptów lekkoatletyki.

 Chcemy pokazać, że ten sport faktycznie potrafi łączyć pokolenia – mówi Wacław Krankowski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. - Znakomicie wpisuje się to w nasz jubileusz, który oficjalnie zainaugurujemy dzień później.

W ramach obchodów 30-lecia PZLAM zaplanowano m.in. wieczorną uroczystość, w trakcie której nagrodzone zostaną osoby szczególnie zasłużone dla Związku. Nie zabraknie oficjalnych podsumowań licznych sukcesów sportowych i organizacyjnych weteranów.

29. Halowym Mistrzostwom Polski Masters towarzyszy też akcja charytatywna. Wszyscy uczestnicy czempionatu będą mogli korzystać z pomocy grupy masażystów z Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu. Formą odpłatności za zabieg będzie jedynie wsparcie leczenia i rehabilitacji małej dziewczynki spod Torunia, Zosi Kryszewskiej, chorującej na nieuleczalną chorobę – Zespół Retta.

Uroczyste otwarcie mistrzostw zaplanowano na godz. 9.25. Zmagania sportowców powinny zakończyć się około godz. 18.00.

Wstęp dla widzów jest wolny.

Tekst i fot.: Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2607
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-11-29 19:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-04 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany