19 październik 2020

Szczepan Kupczak mistrzem Polski w kombinacji norweskiej. Zwyciężył w Szczyrku

Szczepan Kupczak z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk został mistrzem Polski w kombinacji norweskiej. W letniej edycji imprezy, która odbyła się na skoczni HS-104 na terenie COS w Szczyrku oraz trasie biegowej Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej pozostawił w tyle Piotra Kudzię (KS AZS AWF Katowice) oraz Kacpra Koniora (LKS Klimczok Bystra).
REKLAMA
Mam nadzieję, że zimą moje występy będą równie dobre – powiedział zwycięzca zawodów. Kupczak już na skoczni osiągnął znaczną przewagę.

Skacząc z niższej belki od rywali, uzyskał najlepszą odległość – 105,5 metra. Jego łączna nota wynosiła 137,7. Zacięty bój toczył się o kolejne miejsca.

Drugi po konkursie skoków był Kacper Jarząbek, trzeci Miłosz Krzempek, a czwarty Wojciech Marusarz. Strata do lidera była bardzo duża – wicelider miał notę 106,5, a kolejni zawodnicy tracili do niego po pół punktu.

Znaczne przetasowania nastąpiły po wyścigu na nartorolkach. Zwycięstwo Kupczaka nie było zagrożone ani przez chwilę – na trasie jedynie powiększył swoją przewagę nad resztą stawki. Zmiany nastąpiły na kolejnych stopniach podium. Z siódmego miejsca na drugie awansował Kudzia, a z ósmego na trzecie Konior. W MP sklasyfikowano 23 zawodników.

Mistrz Polski uważa, że przed nim jeszcze dużo pracy, bo nie prezentuje jeszcze poziomu sprzed 2-3 lat. Choć jego zdaniem na skoczni ma jeszcze sporo do poprawy, bo więcej uwagi poświęcał bieganiu, to wierzy, że przed zimą wszystko dobrze zagra. – Trenuję bardzo dużo poza granicą kraju. Jest dużo ceregieli przy organizacji w tej sytuacji, z którą wszyscy się zmagamy – dodał. Kupczak jak co roku nie zdradza planów dotyczących sezonu zimowego. Dopiero po jego zakończeniu zamierza zdradzić czy udało mu się zrealizować swoje założenia.

Wyniki letnich MP w kombinacji norweskiej:
1. Szczepan Kupczak 25.54
2. Piotr Kudzia +2.59
3. Kacper Konior +3:19.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-01-30 16:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany