30 lipiec 2014

Sukces toruńskich Aniołów

Angels Toruń pokonali w Poznaniu miejscowych Patriotów 32:20, wracając na fotel lidera drugiej lig futbolu amerykańskiego. Przed torunianami ostatni, decydujący mecz fazy zasadniczej 15 sierpnia przed własną publicznością derby z Bydgoszcz Archers.

Niedzielne spotkanie rozgrywane w wysokiej temperaturze w Poznaniu "Anioły" rozpoczęły od dwóch mocnych uderzeń poprzez długie, skuteczne podania rozgrywającego Łukasza Kuśmirka. Wynik spotkania otworzyli skrzydłowi Jakub Mazan, kolejne przyłożenie dołożył Rafał Kaleta.

W drugiej odsłonie spotkania błękitno-biali dołożyli warte trzy punkty kopnięcie z pola w wykonaniu Bartosza Mroza. Na tyle skutecznie zagrali w obronie, że powalili przeciwnika w jego własnym polu punktowym, co warte jest dwa punkty; tzw. safety zdobył Wojciech Jędrzejczak. Wynik do połowy ustalił przyłożeniem (wartym 6 punktów) po raz kolejny Jakub Mazan.

Wszystkie touchdown'y w pierwszej połowie były skutecznie podwyższane poprzez kopnięcie Jakuba Mętrkiewicza a wynik do połowy to 26:0 dla Angels. Po przerwie w szeregi "Aniołów" wdarło się rozprężenie. Pierwsze punkty dla poznańskim Patriotów zdobył były zawodnik Endżelsów Przemysław Gołębiewski. W czwartej kwarcie również skuteczne akcje biegowe wykonał dwukrotnie rozgrywający poznanian Bartłomiej Kimnes. Jednak chwile później wynik spotkania ustalił MVP tego spotkania Jakub Mazan wykonując akcję powrotną przez całe boisku.

- "Odnieśliśmy ważne zwycięstwo w kierunku gry w fazie playoff. Patrioci to młody zespół, który w przyszłości będzie potrafił zaskoczyć rywala. Jestem dumny z moich zawodników, pomimo upałów wytrzymali cały ciężki mecz na wysokich obrotach i zaprezentowali solidny futbol. Niestety nie wystrzegliśmy się też indywidualnych błędów. Musimy ciężko przepracować okres przed derbowym meczem z Bydgoszcz Archers i wystrzegać się potknięć. Playoff zaczyna się dla nas już teraz, bo jeśli przegramy 15 sierpnia, tak jak w playoffach odpadamy, jeśli wygramy- zagramy dalej o awans do pierwszej ligi.

Chciałbym podziękować kibicom, którzy po raz kolejny wspierali nas i już dziś zaprosić ich na mecz o wszystko w Toruniu"- powiedział po spotkaniu amerykański trener "Aniołów" Bill Moore.

Angels Toruń wrócili na pierwsze miejsce w tabeli drugiej ligi. Przed torunianami ostanie, decydujące spotkanie sezonu zasadniczego derby z Bydgoszcz Archers 15 sierpnia w Toruniu. Będzie to kolejny mecz o wszystko- jeśli przegrają ten mecz zakończą sezon zasadniczy na trzecim miejscu. Jeśli wygrają derbowy pojedynek awansują do fazy playoff.