26 wrzesień 2020

Huttunen i Grzyb znów powalczą o zwycięstwo. Znamy listę zgłoszeń do Rajdu Świdnickiego-Krause

fot. nadesłane
Jari Huttunen i Mikko Lukka otwierają listę zgłoszeń do Rajdu Świdnickiego-Krause. Dolnośląski klasyk będzie trzecią rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Finowie są liderami po rajdach w Rzeszowie i Chorzowie.
REKLAMA
Jari Huttunen i Mikko Lukka (Hyundai i20 R5) otwierają listę zgłoszeń do Rajdu Świdnickiego-Krause. Z numerem dwa trasy przemierzać będą Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz (Skoda Fabia R5 evo), zaś z trójką wystartują Łukasz i Tomasz Kotarbowie (Citroen C3 R5).

Aż czternaście samochodów zostało zgłoszonych w klasie 2, przeznaczonej dla najmocniejszych maszyn R5. Oprócz wspomnianej wyżej trójki w Świdnicy pojawią się jeszcze m.in. Tomasz Kasperczyk i Daniel Chwist (obaj Volkswagen Polo GTI R5), a także Kacper Wróblewski, czy Sylwester Płachytka (Skoda Fabia R5 evo). Dwóch szybkich kierowców zobaczymy też w Hyundaiach i20 R5 – będą to Łukasz Byśkiniewicz i Marcin Słobodzian.

Dziewięciu kierowców powalczy o zwycięstwo w klasie Open 4WD. Tam po dwóch rajdach prowadzi Jarosław Szeja (Subaru Impreza STi). O zwycięstwo oprócz zawodnika z Ustronia powalczą też z całą pewnością Jacek Jurecki i Wojciech Chuchała (obaj Ford Fiesta Proto). Nie wolno lekceważyć też Tomasza Terlikowskiego (Ford Fiesta Proto), czy Artura Rowińskiego (Skoda Fabia Proto).

W ośce (samochody z napędem na jedną oś) zobaczymy aż 33 załogi. Czołówka to kierowcy Peugeotów 208 R2 – Maciej Lubiak, Radosław Typa i Szymon Cieślak. Namieszać znów będzie chciał z całą pewnością Jakub Lesiak (BMW M3), który wygrał Rajd Śląska. W okolicach Chorzowa odcinki specjalne były bardzo szybkie i tam BMW miało przewagę. Charakterystyka Rajdu Świdnickiego-Krause jest jednak zgoła odmienna.

Rajd Świdnicki-Krause odbędzie się w dniach 3-4 października. Pierwszego dnia odbędą się oesy Świdnica – Super OS oraz Walim – Michałkowa Dolna, zaś drugiego próby Jedlina Zdrój – Zagórze, Jawornik – Kamionki i Przełęcz Walimska – Michałkowa Górna.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
18299
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-12-28 17:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany