19 październik 2020

Dawid Kubacki wygrał Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich

fot. nadesłane
Dawid Kubacki z TS Wisły Zakopane wygrał Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, które w sobotę wieczorem odbyły się na skoczni Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. Zawody odbywały się w strugach ulewnego deszczu.
REKLAMA
Kubacki, który prowadził po pierwszej serii, złoto zapewnił sobie skokami na odległość 98,5 oraz 98 metrów. O jeden punkt wyprzedził Andrzeja Stękałę (AZS Zakopane) i o dwa i pół punktu swojego klubowego kolegę Klemensa Murańkę.

Był dreszczyk emocji, bo ostatnimi czasy nie skakało mi się tak fajnie. Chciałem sobie na tych zawodach przypomnieć dobre skakanie i to się częściowo udało – mówił Kubacki.

W konkursie na skoczni COS w Szczyrku nie wziął udziału Kamil Stoch, który jest przeziębiony. Niespodzianką jest daleka pozycja Piotra Żyły (Wiślańskie Towarzystwo Sportowe), który uplasował się dopiero na dziewiątym miejscu. Żyła w drugiej serii i tak się poprawił, bo po pierwszej był dopiero osiemnasty. Najdłuższy skok w konkursie – 101 metrów – oddał klubowy kolega Żyły Aleksander Zniszczoł, ale nie dało mu to medalu. Zniszczoł zakończył mistrzostwa na igielicie na czwartej pozycji.

Nie wiem, to po prostu nie był mój dzień. Może jutro uda się stanąć na podium w drużynie – mówił Żyła.

Mieszane uczucia miał za to piąty w końcowej klasyfikacji Maciej Kot (AZS Zakopane). – Jest sportowa złość we mnie, bo drzwi do medalu były szeroko otwarte. Kamil nie startował, a Piotrek Żyła zepsuł pierwszy skok, więc szansa była.

Żałuję, że jej nie wykorzystałem, ale z drugiej strony jest pozytywne podsumowanie, bo te skoki były niezłe – mówił Kot.

Zawodnicy podkreślali, że konkurs bez kibiców traci na wartości, ale jednocześnie cieszyli się, że udało się je przeprowadzić. – Wiadomo, że skakanie bez kibiców to nie jest to samo, ale najważniejsze, żeby się imprezy odbywały, bo po to trenowaliśmy. Mam chęci i motywację do walki – dodał Żyła.

Wygrywa się zawsze fajnie, a kibice mogą dodać uroku takim zwycięstwom. Brakuje ich na obiektach, ale wszyscy wiemy, jaka jest sytuacja. Może lepiej teraz się powstrzymać, a może zimą obostrzenia zostaną poluzowane, gdy będzie już lepiej – mówił Kubacki.

Wcześniej w Szczyrku odbyły się także mistrzostwa Polski w skokach narciarskich kobiet oraz mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej. Złote medale wywalczyli Joanna Szwab (AZS AWF Katowice) i Szczepan Kupczak (SS-R LZS Sokół Szczyrk).

Wyniki letnich MP w skokach narciarskich

1. Dawid Kubacki 262,7 pkt (98,5 i 98)
2. Andrzej Stękała 261,7 pkt (97,5 i 98,5)
3. Klemens Murańka 260,2 pkt (96 i 99,5)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-01-30 16:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany