Najdroższe nieruchomości w Polsce

Splendor i blichtr, są warte miliony. Również albo przede wszystkim na rynku nieruchomości. Cena, którą płaci się za apartament z najwyższej półki, zależy bowiem nie tylko od jego standardu, ale w dużej mierze od prestiżu ulicy, przy której znajduje się budynek.
REKLAMA
Miliony potencjalnych klientówW gronie najdroższych handlowych ulic w Polsce zwykle wymieniane są Chmielna, Nowy Świat i Marszałkowska w Warszawie, Floriańska w Krakowie, Półwiejska w Poznaniu, Świdnicka we Wrocławiu, czy 3 Maja w Katowicach. Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom tłumaczy, że „wysokie stawki za najem lokali w budynkach przy tych ulicach wynikają z codziennego ruchu. Wspomniane ulice stanowią bowiem dzisiaj deptaki, którymi każdego dnia uczęszczają tłumy potencjalnych klientów. W ciągu roku najbardziej ruchliwe polskie ulice są odwiedzane przez kilka milionów osób”. Wysoki czynsz sprawia, że nieruchomości usytuowane przy tych ulicach nie są jednak przeznaczane pod funkcję mieszkaniową, lecz stanowią świetną lokalizację do prowadzenia biznesu. Gdzie w takim razie znajdują się najdroższe ulice mieszkaniowe w Polsce ? Odpowiedź na to pytanie przedstawia poniższe zestawien
 
Ulice na których zlokalizowane są najdroższe mieszkania w poszczególnych miastach

Opracowanie Twoje-miasto.pl dla serwisu Otodom, na podstawie danych serwisu Otodom.
 
Prestiżowe adresy
 
W każdym z miast w gronie trzech najdroższych lokali dwa znajdują się w jednej inwestycji. Na tej podstawie można sformułować wniosek o homogenicznym charakterze adresów, na których zlokalizowane są najdroższe mieszkania. W poszczególnych miastach pojedyncze inwestycje bowiem zdominowały rynek topowych nieruchomości i to ich lokalizacja decyduje o tym, która ulica jest najdroższa, a tym samym najbardziej prestiżowa w mieście. Najdroższe M w Warszawie, którego cena wynosi bagatela 20,3 mln zł, usytuowane jest w budynku przy ulicy Grzybowskiej. Budynek, który oferuje najwięcej apartamentów z najwyższej półki, których ceny należy liczyć w mln zł, znajduje się jednak gdzie indziej. Mowa oczywiście o Złotej 44. Najdroższy obecnie lokal mieszkalny czekający na kupca jest tam do wzięcia za równe 15 mln zł.

W pozostałych trzech miastach stawki są wyraźnie niższe niż w stolicy. Nie zmienia to jednak faktu, że znajdują się daleko poza finansowym zasięgiem przeciętnego Kowalskiego. Sięgają bowiem od 7,8 mln zł w Krakowie do 4,19 mln zł w Poznaniu. W grodzie Kraka najdrożej jest na ulicy Koletek, we Wrocławiu na ulicy Podwale, a w Poznaniu na ulicy Wyspiańskiego.

Jarosław Mikołaj Skoczeń, redaktor naczelny Twoje-miasto.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-10-03 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-06 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-07 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany