reklama
kategoria: Na Sygnale
30 styczeń 2024

Zimowa służba policyjnych "wodniaków"

fot. KMP w Toruniu
Funkcjonariusze Zespołu Prewencji Na Wodach i Terenach Przywodnych Komendy Miejskiej Policji w Toruniu są kojarzeni ze służbami na łodzi. Gdy zimowa aura nie sprzyja wodnym patrolom, nic nie stoi na przeszkodzie, by nadal działać na rzecz bezpieczeństwa.
REKLAMA

Funkcjonariusze Zespołu Prewencji Na Wodach i Terenach Przywodnych Komendy Miejskiej Policji w Toruniu także w okresie zimowym dbają o nasze bezpieczeństwo. W czasie, gdy łodzie nie są zwodowane, funkcjonariusze przesiadają się do specjalnie przystosowanych samochodów i wyjeżdżają w teren.

Policjanci kontrolują obszary przywodne, patrolują pobliskie lasy, sprawdzają, czy nie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na zamarzniętych zbiornikach wodnych.
Gdy aura nie sprzyja patrolom z łodzi, „wodniacy” zajmują się także edukacją. Biorą udział w spotkaniach, podczas których edukują maluchy i dorosłych na tematy dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Mundurowi doskonale wiedzą, że zabawy nad akwenami nie kończą się wraz z zakończeniem wakacji, więc w formie pogadanek, dyskusji, a czasem zabawy pokazują grupie jak uniknąć różnych zagrożeń związanych z tym żywiołem. Podczas zimy, w okolicy ferii szczególnie zwracają uwagę na wchodzenie na zamarznięte zbiorniki, by uzmysłowić w szczególności dzieciom, że taka forma spędzania czasu może przerodzić się w sytuację zagrażającą życiu.


Funkcjonariusze ściśle współpracują także z innymi służbami m.in. z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Strażą Leśną, Państwową Strażą Rybacką i Państwową Strażą Pożarną, by wspólnie działać na rzecz bezpieczeństwa.

Policyjni wodniacy przede wszystkim działają w terenie. Miłośników przyrody, których zainteresował ten rodzaj służby i chcieliby spróbować swoich sił, wstępując do policji, zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące rekrutacji. Nabór do policji - link

Autor: asp. Dominika Bocian
Publikacja: asp. Dominika Bocian

 
źródło: policja.pl (Autor: asp. Dominika Bocian)
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
19.4°C
wschód słońca: 04:40
zachód słońca: 21:03
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2025-07-25 19:00
miejsce
Kombinat Kultury (dawny Dom Muz),...
wstęp biletowany
kiedy
2025-07-27 15:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-07-27 18:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-08-02 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany