Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, teraz odpowie przed sądem

zdjęcie: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, teraz odpowie przed sądem / pixabay/316709
62-letni kierowca mercedesa nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym pościgiem. Pirat drogowy został zatrzymany następnego dnia. Jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.  
REKLAMA

Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy z różnych powodów, nie zatrzymują się do kontroli drogowej i próbują uciekać. Takie osoby nie dość, że popełniają przestępstwo, to jeszcze narażają innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

W miniony czwartek (25.05.2023) w godzinach wieczornych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu postanowili skontrolować kierującego osobowym mercedesem. Mundurowi sygnałami świetlno-dźwiękowymi nakazali kierowcy zatrzymanie pojazdu, lecz ten je zignorował i przyspieszył, uciekając przed radiowozem. Po pościgu policjanci znaleźli porzucony kilka ulic dalej samochód, ale nie było w nim kierowcy. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą zabezpieczyli ślady i dowody, w tym mercedesa do szczegółowych oględzin.

Kryminalni z toruńskiego Rubinkowa wytypowali, a następnego dnia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec Torunia. Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

W sobotę (27.05.2023) śledczy przedstawili 62-latkowi zarzuty. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że w przypadku, gdy policjant wyda nam polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów pojazdu uprzywilejowanego - świetlnych oraz dźwiękowych, zwolnij i zatrzymaj się. Niezatrzymanie pojazdu może zmusić policjantów do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Autor: st. sierż. Sebastian Pypczyński

Publikacja: st. sierż. Sebastian Pypczyński

 
źródło: policja.pl (Autor: st. sierż. Sebastian Pypczyński)
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
16.7°C
wschód słońca: 06:50
zachód słońca: 18:19
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2023-10-05 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-05 19:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-05 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-06 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany