18 styczeń 2023

Celny cios w narkotykowe podziemie

fot. KMP w Toruniu
Policjanci z toruńskiej komendy doprowadzili do sądu dwóch 27-letnich mężczyzn, u których zabezpieczyli ponad półtora kilograma amfetaminy. Jeden z nich miał dodatkowo ponad 150 gramów marihuany. Obaj zatrzymani najbliższe 3 miesiące spędzą za kratami. Za uczestnictwo w obrocie znaczną ilością narkotyków może im grozić do 12 lat więzienia.
REKLAMA

Kryminalni z toruńskiej komendy, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w miniony piątek (13.01) przeprowadzili kolejną zakończoną sukcesem akcję. Zatrzymali pod Toruniem osobowego fiata, którym jechało dwóch 27-latków. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że pasażer „osobówki" przewoził worek foliowy z zielonym suszem roślinnym i sporą ilość gotówki. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Jeszcze tego samego dnia, podczas przeszukania miejsca zamieszkania pasażera fiata, policjanci znaleźli kolejne worki foliowe z zawartością suszu roślinnego, gotówkę, a także woreczki foliowe z zamknięciem strunowym umieszczone w większym opakowaniu.

W toku dalszych czynności kryminalni znaleźli zakopany w pobliżu tej posesji duży worek z białym proszkiem. Wstępne policyjne testy wykazały, że funkcjonariusze w sumie zabezpieczyli ponad 150 gramów marihuany i ponad półtora kilograma amfetaminy.

Zebrane w sprawie dowody świadczą o tym, że amfetamina należała do obu 27-latków, natomiast marihuana tylko do jednego z nich, który był pasażerem auta. Mężczyźni następnego dnia (14.01) usłyszeli zarzuty wspólnego udziału w obrocie znaczną ilością tego narkotyku. Pasażer dodatkowo odpowie za posiadanie znacznej ilości marihuany.

Policjanci i prokurator wnioskowali o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd przychylił się i 3 najbliższe miesiące 27-latkowie spędzą odizolowani od siebie za kratkami.

Za złamanie przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyznom może grozić do 12 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
-1.8°C
wschód słońca: 07:25
zachód słońca: 16:32
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2023-02-03 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-03 19:30
miejsce
KLUB OD NOWA, Toruń, ul. Gagarina 37a
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-03 20:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-05 18:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany