20 październik 2019

Wystartował 17. MFF Tofifest!

fot. www.torun.pl / Wojtek Szabelski
CKK Jordanki wypełnili miłośnicy kina. 19 października 2019 r. w Toruniu rozpoczął się XVII Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Podczas gali otwarcia Złote Anioły odebrali Maja Ostaszewska, Joanna Koroniewska-Dowbor i Robert Wichrowski.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Na siedemnastą edycję Tofifest nadesłano rekordową liczbę ok. trzech tysiący filmów z całego świata, z których najlepszych 150 będzie prezentowanych przez najbliższe dni w Toruniu. Powalczą one w konkursach: Shortcut (filmy krótkometrażowe), From Poland (filmy polskie) i On Air (międzynarodowe debiuty filmowe).

Choć festiwalowe konkursy dopiero startują, laureatów pierwszych nagród już znamy. Flisaki dla twórców związanych z naszym regionem odebrali Joanna Koroniewska-Dowbor i Robert Wichrowski. Statuetki tradycyjnie wręczał prezydent Torunia Michał Zaleski.

- To jest festiwal, dla którego najważniejsi są widzowie. Ukłony dla organizatorów, to bardzo trudne stworzyć coś, co nas frapuje, zaciekawia i przyciąga, a to już przecież 17. edycja tego niezwykłego wydarzenia. Tofifest istnieje dzięki zaangażowaniu wielu osób na czele z panią dyrektor Kafką Jaworską. Dziękuje jej, jak i setkom wolontariuszy, sponsorom i oczywiście wszystkim artystom i twórcom konkursowych filmów - powiedział prezydent Michał Zaleski.

Złotego Anioła za niepokorność twórczą zdobyła z kolei Maja Ostaszewska.

- Bardzo dziękuje za to wyróżnienie. To wielki zaszczyt być w gronie tak uznanych laureatów. Gdy dowiedziałam się o przyznaniu mi tej nagrody, zastanawiałam się, czym dla mnie jest ta niepokorność. Myślę, że to wierność sobie, gotowość stawania przed lustrem i słuchania własnego serca, czasem wbrew tendencjom i wygodnym poradom - stwierdziła Maja Ostaszewska.

Tofifest to nie tylko masa seansów filmowych, ale też darmowe spotkania z osobistościami polskiego i światowego kina. Na siedemnastej edycji obecność potwierdzili m.in.: Oleg Sencow, Agnieszka Holland, Pawel Pawlikowski, Dawid Ogrodnik, Maja Ostaszewska, Maciej Stuhr, Robert Więckiewicz! Wszystkie szczegóły dotyczące festiwalu znajdują się na stronie: www.tofifest.pl

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
Zamów Tort na Dzień Matki reklama
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany