7 listopad 2019

Wieczór pieśni patriotycznych w SP nr 34

fot. www.torun.pl / Adam Zakrzewski
W ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowski chór Szkoły Podstawowej nr 34 wraz z zebraną publicznością śpiewająco oddał hołd wyzwolicielom naszej Ojczyzny.
REKLAMA
Po 101 latach Państwo Polskie ponownie wróciło na mapę Europy, na nowo współtworząc jej nowożytną historię. W związku z tym podniosłym wydarzeniem cały kraj świętuje i hołduje zeszłowiecznym wyzwolicielom. W Toruniu rozpoczyna się właśnie okres wydarzeń poświęconych tej szczególnej tematyce. Jednym z nich było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Szkole Podstawowej nr 34 w Czerniewicach, na które zaprosili szkolni chórzyści oraz dyrekcja placówki. Wydarzenie odbyło się 6 listopada 2019 r.

Na uroczystości licznie zebrała spora publiczność oraz przedstawiciele miejskiego ratusza.

- Śpiewanie pieśni patriotycznych wraca do naszego codziennego życia - powiedział zastępca prezydenta miasta Torunia, Andrzej Rakowicz. Wraca do nas bal charytatywny, bal Niepodległości, a także wspomniane pieśni. Myślę, że powinny one towarzyszyć nam każdego dnia, abyśmy pamiętali o tym, jak powinien wyglądać współczesny patriotyzm.

Na zebranych gości, oprócz wzruszających momentów artystyczno-melodycznych, przygotowano także inne atrakcje. Aby ożywić i wzmocnić głos do wspólnych śpiewów, urządzono suto zastawiony kącik z ciepłymi napojami i domowymi wypiekami. W progach szkoły pojawiła się także Samodzielna Grupa Odtworzeniowa „Pomorze”, która tuż przed wejściem do gmachu placówki zaprezentowała pełnowymiarowy model samochodu pancernego wz. 34 „Ursus” dostępny do zwiedzania. Ponadto, również dla entuzjastów militariów, w jednej z sal lekcyjnych przedstawiono ekspozycję złożoną z umundurowania, ekwipażu polowego oraz broni ze wspominanej epoki.

Fot. Adam Zakrzewski

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-23 18:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-24 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany