5 grudzień 2019

Prezydent nagrodził studentów

fot. www.torun.pl / Adam Zakrzewski
W czwartek 5 grudnia 2019 r. studenci toruńskich uczelni i szkół wyższych zebrali się w sali pokazowej Młodzieżowego Domu Kultury, by odebrać nominacje do stypendium prezydenta za wzorowe osiągnięcia i pracę na rzecz środowiska naukowego.
REKLAMA

Stypendia studenckie są jednym z elementów miejskiego programu stypendialnego, ustanowionego w 2014 roku przez Radę Miasta Torunia. Nadrzędnym zadaniem programu jest stworzenie systemu motywacyjnego, którego celem jest zachęcenie najlepszych absolwentów do studiowania, związania z uczelnią i dalszego rozwoju w naszym mieście.

Wysokość przyznawanego stypendium wynosi od 500 do 600 złotych miesięcznie, w zależności od stopnia zaangażowania nominowanego w życie naukowe uczelni oraz miasta. Stypendia przyznawane są od października do czerwca w danym roku akademickim.

- Wszyscy tutaj zgromadzeni, studentki i studenci, będziecie kiedyś decydować o losach i rozwoju naszego miasta. Marzę o tym, abyście po skończeniu studiów zostali z nami w Toruniupowiedział prezydent Torunia, Michał Zaleski. – Wielkim prestiżem dla naszego miasta jest jego akademickość, z czego jesteśmy szczególnie dumni. Razem z tą dumą idą także powinności, chociażby w postaci programu stypendialnego i prób polepszenia codzienności waszego naukowego życia. W pierwszej kolejności jednak powinienem mówić o uznaniu dla was i waszej pracy, zdolności oraz umiejętności. Chciałbym pogratulować uczestnictwa we współtworzeniu naszej naukowej rzeczywistości i podziękować za wolę czynienia tego właśnie w naszym mieście.

W roku akademickim 2019/2020 Urząd Miasta Torunia podjął decyzję o przyznaniu 86 stypendiów, w tym 11 „Na start” oraz 75 za osiągnięcia naukowe, z czego 2 z nich przyznawane będą w kwocie 600 złotych.

To kolejny rok, w którym najlepsi studenci uczelni i szkół wyższych w naszym mieście zostali nominowani do prezydenckiego stypendium. W roku bieżącym Urząd Miasta planuje na ten cel przeznaczyć z budżetu 388 800 złotych.

Fot. Adam Zakrzewski

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany