5 sierpień 2020

Plany Żużlowej Reprezentacji Polski

fot. www.torun.pl / Sławomir Kowalski
O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2487
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W środę zawodnicy reprezentacji odbyli na toruńskim stadionie trening otwarty dla mediów, po którym odbyła się konferencja prasowa Żużlowej Reprezentacji Polski dot. planów kadry na pozostałą część 2020 r. Gośćmi spotkania byli: euro deputowany Ryszard Czarnecki, Piotr Szymański przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, zawodnik reprezentacji Bartosz Zmarzlik i trener Marek Cieślak. Obecni też byli przedstawiciele sponsorów Żużlowej Reprezentacji Polski.   

W tym roku naszą reprezentację czekają jeszcze trzy duże imprezy mistrzowskie oraz mecz towarzyski.

- Odbyliśmy naprawdę mnóstwo spotkań online, podczas których dyskutowaliśmy o tym, jak ma wyglądać nowa rzeczywistość po pandemii koronawirusa. Chcieliśmy zorganizować lub uczestniczyć w jak największej ilości zawodów, dlatego trzeba było dobrze wszystko poukładać. Nasza reprezentacja w tym roku wystartuje z ogromnym wsparciem nowego Sponsora Generalnego, firmy ANWIL S.A., dlatego tym bardziej będziemy chcieli zaprezentować się jak najlepiej na międzynarodowych torach i wywalczyć ponownie kilka złotych medali dla naszego kraju. Oczywiście najważniejszą imprezą seniorską dla Żużlowej Reprezentacji Polski będzie naturalnie Speedway of Nations, jednak Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów oraz Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów są dla nas wszystkich równie ważnepowiedział przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotr Szymański.

Trzy imprezy mistrzowskie to główne cele podopiecznych Marka Cieślaka i Rafała Dobruckiego w tym sezonie. Seniorzy zmierzą się w Monster Energy FIM Speedway Of Nations, a juniorzy walczyć będą o siódmy z rzędu złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, a także rozgrywanych 30 sierpnia w Łodzi, Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów.

- Żużel znowu wygrał! Motoarena to bardzo ważne miejsce dla polskiego i międzynarodowego speedwaya. Tutaj jeszcze tydzień temu rozgrywano Indywidualne Mistrzostwa Europy, teraz mini zgrupowanie ma Żużlowa Reprezentacja Polski. W październiku będzie Grand Prix, a potem już cel numer jeden dla polskiej kadry, czyli finał Speedway of Nations w Manchesterze. Jestem przekonany, że ekipa Marka Cieślaka da z siebie wszystko i powalczy o tytułpowiedział Ryszard Czarnecki, Honorowy Patron meczów Żużlowej Reprezentacji Polski.
Kadra Polski w spokoju może przygotowywać się do finału Speedway of Nations, który planowo ma się odbyć pod koniec października w Manchesterze, w Wielkiej Brytanii.

- Jesteśmy w Toruniu na takim mini zgrupowaniu, miałem okazję tutaj startować podczas Mistrzostw Europy, w lidze też już kilka meczów odjechałem, więc mam nadzieję, że ten rok będzie dla mnie równie dobry, co ostatni. Wiadomo, że w tym sezonie jest mało ścigania, nie ma za dużo zawodów, dlatego każda okazja do wyjechania na tor jest niczym złapanie dodatkowego tlenu. Cieszę się, że mogę tu być z całą reprezentacją mówił Indywidualny Mistrz Świata, Bartosz Zmarzlik.

- Od kilku dobrych lat wszystko w polskiej reprezentacji idzie w bardzo dobrą stronę. Mamy profesjonalną kadrę, profesjonalne zgrupowanie, świetne zaplecze marketingowe i medialne, dlatego każdy kolejny sezon pracy z tymi zawodnikami jest dla mnie wielką przyjemnościądodał trener kadry Marek Cieślak.

Podopieczni trenera Rafała Dobruckiego walczyć będą o siódmy złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów z rzędu. Zmagania odbędą się 5 września w duńskim Outrup. Tydzień wcześniej na łódzkiej Moto Arenie, młodzi żużlowcy pod auspicjami Sponsora Generalnego Żużlowej Reprezentacji Polski, firmy ANWIL S.A. powalczą o kolejne złoto w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów.

Odniesiono się również między innymi do zaległego meczu Polska – Australia, który miał się odbyć pod koniec marca, jednak pandemia koronawirusa skutecznie zniweczyła plany organizatorom.

- Trzymamy mocno kciuki za Krzysztofa Kasprzaka, który powalczy o awans do Indywidualnych Mistrzostw Świata, trzymamy kciuki za reprezentację juniorów, która powalczy o kolejny medal w rozgrywkach drużynowych. Później oczywiście mocno będziemy dopingować Polaków w cyklu Grand Prix, by na koniec, miejmy nadzieję, usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego w Pardubicach, podczas jednodniowego turnieju o indywidualne mistrzostwo świata juniorów. Planujemy także rozegrać mecz towarzyski na koniec sezonu – w tej chwili jest on wpisany na 18 października i tego się trzymamy. Mamy głęboką nadzieję, że do października sytuacja się mocno poprawi i będziemy mogli oglądać jeszcze na torze całą reprezentację – zakończył Piotr Szymański.

Podczas konferencji poinformowano także o nawiązaniu współpracy z Partnerem Odzieżowym – firmą Joma.

Jest nam bardzo miło, że rozpoczęliśmy współpracę z Żużlową Reprezentacją Polski. Na razie nasza umowa podpisana jest na rok, jednak mamy nadzieję, że nasi kadrowicze jeszcze przez długi czas będą ubrani w stroje JOMA, które będziemy dostarczać – powiedział Przedstawiciel JOMA, Jakub Biskup.

Informacja prasowa: Radosław Zieliński, One Sport

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2487
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-11-29 19:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-04 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany