Piknik Osób Niepełnosprawnych
Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji, jak edukacyjny tor przeszkód z różnymi konkurencjami, konkursy z nagrodami, zabawy integracyjne, wspólne tańczenie zumby, malowanie twarzy czy dmuchańce. Nie zabrakło też poczęstunku: potraw z grilla, waty cukrowej czy popcornu. Ponadto na scenie odbył się szereg występów artystycznych.
- Dwanaście organizacji włączyło się w spotkanie niepełnosprawnych z całego województwa, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni — powiedziała Janina Mirończuk, prezes Fundacji „Światło”, pomysłodawczyni i organizatorka pikniku. - Dziękuję również Urzędowi Marszałkowskiemu i Urzędowi Miasta Torunia za dofinansowanie. Przyświeca nam cel przyjaznej zabawy, nawiązywania kontaktów, ale i edukacji. Podobnie jak w poprzednim roku organizujemy bowiem wykład i pogadankę dla opiekunów osób niepełnosprawnych.
Piknik był znakomitą okazją do integracji osób z różnymi niepełnosprawnościami. Pozwolił im poczuć się w pełni swobodnie i spędzić atrakcyjnie niedzielne popołudnie w swoim towarzystwie. Na imprezie przydatnych informacji mogli także zasięgnąć opiekunowie osób niepełnosprawnych.
- Na terenie imprezy znajduje się namiot Urzędu Miasta Torunia, gdzie możecie państwo dowiedzieć się o karcie osoby z niepełnosprawnością — powiedziała dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia Izabela Miłoszewska. - Jest to nowy projekt w naszym mieście dla osób, które chciałyby skorzystać z ulg i promocji oferowanych przez przedsiębiorców. W namiocie znajdziecie państwo również informacje o programie "Pomagamy", który również wystartował w tym roku. Dzięki niemu każde dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności może otrzymać miesięczne wsparcie w wysokości 100 zł. Życzę państwu wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń z dzisiejszego festynu.