14 grudzień 2019

O przedsiębiorczości w WSKSiM

fot. www.torun.pl / Wyższa Szkola Kultury Społecznej i Medialnej
14 grudnia 2019 roku w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyła się konferencja „Przedsiębiorczość w Polsce – Nowe Perspektywy Rozwoju”. Wśród gości specjalnych był między innymi wicepremier Jacek Sasin.
REKLAMA

W auli WSKSiM podjęto temat nowych perspektyw gospodarki, rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, stosunku spółek skarbu państwa do małych i średnich firm, czy też wsparcia lokalnych przedsiębiorców. Zanim jednak wystąpili zaproszeni prelegenci, o gospodarce Torunia opowiedział prezydent naszego miasta Michał Zaleski.

- Gospodarka Torunia jest dla nas przedmiotem szczególnie ważnego zainteresowaniapowiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. - Funkcjonuje tutaj 27 tys. firm, które zatrudniają około 90 tys. osób. Przez ostatnie 4 lata wzrost gospodarczy ograniczył bezrobocie w Toruniu poniżej 4%. Poszukiwania nowych rąk pracy na rynku toruńskim są powszechne. Warto też wspomnieć o ekspansji toruńskich firm jak TZMO czy Apator na rynki zagraniczne, czy o kooperacji ze światowymi korporacjami, jak Pacific Toruń, który jest przecież częścią potężnego koncernu Nestle. To przykłady tych wielkich, ale decydują też te najmniejsze firmy, z których korzyści czerpie tysiące pracowników, tak jak dziś z pewnością wiele przedsiębiorców będzie czerpało pożytek z tej konferencji. Bardzo dziękuję za jej zorganizowanie.

Na konferencji „Przedsiębiorczość w Polsce – Nowe Perspektywy Rozwoju” prelekcje wygłosili wicepremier Jacek Sasin, Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, Minister Cyfryzacji Marek Zagórski, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Maciej Małecki, przewodniczący Rady Nadzorczej Polski Eko-Chmiel, a także członkowie zarządu polskich spółek paliwowych: Zbigniew Leszczyński (PKN Orlen) oraz Jarosław Wittstock (Grupa LOTOS S.A.). Konferencja organizowana jest przez WSKSiM oraz Instytut „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.

tekst: Mateusz Bąk

Źródło: www.torun.pl

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany