reklama
kategoria: Miasto
6 sierpień 2012

Hala sportowo-widowiskowa zabezpieczona

zdjęcie: Hala sportowo-widowiskowa zabezpieczona / fot. Prezydent Michał Zaleski podczas wizyty na budowie hali widowiskowo-sportowej, gdy prace wykonywała jeszcze Hydrobudowa.
fot. Prezydent Michał Zaleski podczas wizyty na budowie hali widowiskowo-sportowej, gdy prace wykonywała jeszcze Hydrobudowa.
3 sierpnia prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał umowę z właścicielem firmy OMIS SC Wiesławem Szczepkowskim na zabezpieczenie hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema. Koszt robót to 11 mln 991 tys. zł.
REKLAMA
- Zakres robót zabezpieczających został dokładnie określony. W ramach tych robót niezbędne jest wykonanie konstrukcji stalowej dachu areny głównej. Na konstrukcję dachu trzeba położyć wszystko, co wiąże się z pokryciem dachowym. Trzeba również zakończyć montaż prefabrykatów wewnątrz obiektu oraz konstrukcje żelbetowe zarówno areny głównej, jak i sali treningowej. Oczywiście część administracyjno-hotelową też trzeba zadaszyć. To wszystko musi zakończyć się przed okresem zimowym. Zakres rzeczowy jest zgodny z dokumentacja techniczną – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. - Równolegle przygotowujemy się do wyłonienia generalnego wykonawcy na pozostały zakres robót na hali sportowo-widowiskowej. Ten zakres robót obejmuje przede wszystkim prace wykończeniowe, ale również elewacje zewnętrzne. Mamy nadzieję, że procedury przetargowe skończą się jesienią.
 
Zgodnie z prawem zamówień publicznych umowa została zawarta w trybie zamówienia z wolnej ręki. OMIS SC z siedzibą w Ostrołęce to dotychczasowy podwykonawca Hydrobudowy Polska S.A. Realizował on prace przy konstrukcji stalowej dla hali.
 
Zrobimy wszystko, aby dotrzymać terminów zawartych w umowie – powiedział właściciel firmy OMIS SC Wiesław Szczepkowski.

Zgodnie z umową prace polegają na zabezpieczeniu hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema w Toruniu w stopniu zapewniającym jej ochronę przed zniszczeniem spowodowanym działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz działalnością osób trzecich, a także zabezpieczeniem budowli przed utratą wartości ze względu na ewentualne zniszczenia.

Na wykonanie prac OMIS SC ma czas do końca listopada 2012 roku.

Źródło; UM Toruń 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
16°C
wschód słońca: 04:31
zachód słońca: 20:53
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2025-05-26 19:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2025-06-07 18:30
miejsce
Kombinat Kultury (dawny Dom Muz),...
wstęp biletowany
kiedy
2025-06-07 19:00
miejsce
Dwa Światy, Toruń, ul. Ducha Św....
wstęp biletowany
kiedy
2025-06-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany