18 październik 2019

Drony opanowały Toruń

fot. www.torun.pl / Sławomir Kowalski
Ciekawe prelekcje, liczne warsztaty, ekspozycje oraz emocjonujące wyścigi dronów - tego spodziewać się możemy podczas dwudniowego Dronetech World Meeting. Impreza odbywa się w ten weekend w Arenie Toruń. Oficjalne otwarcie odbyło się 18 października 2019 r.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

- Przed nami czwarta edycja Dronetechu - wydarzenia poświęconego technologii, która weszła znakomicie w nasze współczesne życie. Spowodowała, że mamy zupełnie inny ogląd otaczającej nas rzeczywistości oraz pokazała nowe możliwości poprawiania sposobów działania w wielu zakresach życia miasta - w gospodarce przede wszystkim, ale także szeroko pojętej ekologii czy też kwestiach dotyczących planowania - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. - Bardzo się cieszę, że impreza ta organizowana jest w Toruniu, gdzie myślenie na zasadzie nowoczesnego i wyjątkowego poszukiwania zawsze miało miejsce.

Podczas uroczystości otwarcia prezydent Torunia Michał Zaleski oraz radny Bartłomiej Jóźwiak zostali wyróżnieni tytułem "Ambasadora Dronetech World Meeting" za wspieranie inicjatywy od samego jej początku.

Tegoroczne wydarzenie poświęcone jest nie tylko sprawom technologicznym, ale również aspektom społecznym czy prawnym dronów. Jego celem jest stworzenie platformy, na której wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość zdobywać wiedzę, wymieniać się doświadczeniami, budować relacje na rzecz zawiązywania szeroko rozumianej współpracy i tym samym rozwoju świata dronów.

- Toruń jest w czołówce miast, które, jak się spodziewamy w najbliższym czasie, przystąpią do inicjatywy „Urban Air Mobility” - powiedziała Małgorzata Darowska, pełnomocnik Ministra Infrastruktury ds. Bezzałogowych Statków Powietrznych. – Dronetech World Meeting to doskonały moment do zawierania znajomości, do wymiany doświadczeń, ponieważ mówiąc o technologiach, musimy skoncentrować się tak naprawdę na ludziach. To ludzie wdrażają technologie i to technologie mają służyć ludziom, a nie na odwrót.

Od kilku lat drony wykorzystuje się do pomocy w róznych działaniach na rzecz miast. Z bezzałogowych statków powietrznych korzysta się w sprawach związanych z ratownictwem, ekologią, bezpieczeństwem, a nawet rolnictwem. W Toruniu pomagają one w m.in. prowadzeniu pomiarów jakości powietrza, stopnia hałasu oraz fotografowaniu imprez okolicznościowych.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany