Marszałkowskie wsparcie na kulturę

Festiwale muzyczne i koncerty, warsztaty teatralne, malarskie i rzeźbiarskie oraz spotkania poetyckie – ponad 880 tysięcy złotych z budżetu województwa trafiło w tym roku na organizację w naszym regionie 80 różnorodnych wydarzeń kulturalnych.
REKLAMA

 - Kultura to nieodłączny element każdego społeczeństwa. Dostarcza nam wyjątkowych emocji, prowadzi do rozwoju osobistego, dzięki niej tworzona jest wspólnota między ludźmi. Jesteśmy dumni, że jako samorząd województwa możemy wspierać  wyjątkowe przedsięwzięcia kulturalne, które sprawiają, że nasz region staje się jeszcze piękniejszy

– mówi marszałek Piotr Całbecki.

W ramach konkursu na wykonanie zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego środki trafiły na organizację między innymi licznych koncertów, festiwali i konkursów, w tym 18. Bydgoszcz Jazz Festival, 27. Festiwalu Muzyki Krajów Bałtyckich PROBALTICA 2020 w Toruniu, VIII. Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu Chóralnego im. M. Kopernika “Per Musicam ad Astra", Festiwalu ClassiX w Brodnicy, Ogólnopolskiego Festiwalu Lipa 2020 w Lipnie, Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2020 w Grudziądzu, XII Organowego Koncertu przy Świecach w Nieszawie, Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Orkiestr Dętych w Chełmnie i IX. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie "Inspirowani wolnością" w Tucholi.

Urząd Marszałkowski wsparł realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinach: kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. W puli środków, które trafią do NGO na te działania jest blisko 8 milionów złotych, które zostały rozdysponowane w ramach 26 konkursów.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany