1 październik 2014

Kulinarni odkrywcy z kujawsko- pomorskiego na start

Jeszcze tylko do 10 listopada szkoły mogą przysłać prace w konkursie Tesco dla Szkół – „Kulinarni odkrywcy” i powalczyć o jedną z 10 pracowni multimedialnych, wyposażenie szkolnej sali kinowej oraz cenne nagrody indywidualne. W tym roku poszukujemy Kulinarnych Odkrywców! Czy są oni w województwie kujawsko-pomorskim?
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
679
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do zabawy w tegorocznej edycji Tesco dla Szkół zarejestrowało się już ponad 600 placówek z całej Polski! Z województwa kujawsko-pomorskiego zgłosiło się do tej pory ponad 50 szkół, które już przygotowują prace konkursowe. Zeszłoroczna edycja zaangażowała ponad 220 dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego, a zespoły z placówek w Nowym i Włocławku stanęły na podium, zdobywając dla szkół i uczniów cenne nagrody. Wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne, które chcą powalczyć o atrakcyjne nagrody i powtórzyć sukcesy placówek z ubiegłych lat, do 10 listopada mogą przesyłać prace konkursowe 
– maksymalnie dwuminutowe filmiki, w których pokażą, że gotowanie może być ciekawą i kreatywną zabawą.

Programy i blogi kulinarne biją rekordy popularności, ale angażują przede wszystkim dorosłych. A przecież gotowania można uczyć się od najmłodszych lat. Nasi młodzi Kulinarni Odkrywcy z pewnością wszystkich zaskoczą! 

Udział w konkursie to nie tylko nagrody. Uczniowie swoją energią i entuzjazmem wciągają do zabawy całe szkoły, sąsiadów, rodziny, a także wójta, sołtysa, a czasami również prezydentów miast. O konkursie nierzadko słyszy się z ambony. Nic dziwnego. W konkursie Tesco dla Szkół uczniowie pokazują swoje liczne talenty, angażują innych i integrują całe lokalne społeczności.  To doskonała okazja do promocji szkoły w regionie. 

Mieliśmy doświadczenie z poprzednich lat i wiedzieliśmy, że udział w tym przedsięwzięciu jest doskonałym sposobem połączenia nauki z zabawą. Nasi uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi zdolnościami i zainteresowaniami. Rozpropagowaliśmy wśród całej społeczności szkolnej oraz w środowisku lokalnym sposoby na niemarnowanie żywności. Zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli w promowanie naszego filmu sprzyjało integracji środowiska. – mówi Bożena Promianowska dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 20 im. majora Henryka Sucharskiego we Włocławku, laureata 11. edycji konkursu Tesco dla Szkół.

Szkoły, których prace zyskają uznanie internautów i jury, mogą zdobyć nowoczesny sprzęt dydaktyczny dla szkoły, w tym 10 pracowni multimedialnych. Na członków zwycięskich zespołów czekają oryginalne czapki i fartuchy kucharskie oraz odtwarzacze MP4. Najaktywniejsza szkoła z województwa kujawsko-pomorskiego ma szanse na zdobycie wyposażenia szkolnej sali kinowej.

Jak można wziąć udział? 

Jeszcze przez miesiąc szkoły mogą zgłaszać się do konkursu na stronie konkursu tescodlaszkol.pl. Nauczyciele i uczniowie znajdą tam mnóstwo praktycznych porad, jak zabrać się do przygotowania filmu konkursowego oraz do samej pracy z najmłodszymi w kuchni. Nauczyciele mają czas na przesłanie gotowych filmów przedstawiających efekty działań młodych Kulinarnych Odkrywców do 10 listopada.

W tym roku Tesco dla Szkół przewiduje atrakcje, nagrody i zabawę nie tylko dla szkół i uczniów. Dzięki misjom i wyzwaniom na stronie www.tescodlaszkol.pl pochwalić się swoją kulinarną wiedzą i zdobyć atrakcyjne nagrody może każdy. Na Kulinarnych Odkrywców w każdym wieku, zarówno pasjonatów gotowania, jak i tych, którzy lubią gry i wyzwania, czekają quizy, zadania a także misje edukacyjne o gotowaniu czy ekologii. Punkty, zdobywane za wykonanie każdego, najdrobniejszego zadania na stronie, można wymienić na wybrane nagrody spośród szerokiej puli sprzętów i gadżetów, od zestawów cukiernika i książek kucharskich, po ekspresy do kawy i tablety. Jeśli chcecie o nie powalczyć i dowiedzieć się więcej o gotowaniu, odwiedźcie stronę konkursu www.tescodlaszkol.pl.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
679
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-11 19:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany