Z ZUS-em wygrasz indeks na studia

fot. nadesłane
Znamy już 20 zespołów, które 20 marca w Toruniu zmierzą się w drugim - wojewódzkim etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. To właśnie wtedy zostanie wyłoniona szkoła, która będzie reprezentować nasze województwo w ogólnopolskim finale. Najlepsi mogą liczyć na indeksy na studia i dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
693
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych organizowana jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.  Składa się ona z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i centralnego.

W olimpiadzie biorą udział uczniowie ze szkół w których były prowadzone Lekcje z ZUS. Co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do tegorocznej edycji olimpiady zgłosiło się ponad 35,5 tys. uczniów z prawie tysiąca szkół średnich w całej Polski, w tym 2,1 tys. uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego.

Młodzież ma za sobą już pierwszy etap, w którym wyłoniono 20 najlepszych szkół w naszym regionie. W wojewódzkim finale rywalizować będą uczniowie ze szkół średnich z Bydgoszczy, Torunia, Kcyni, Nakła nad Notecią, Mogilna, Świecia, Włocławka, Przemystki, Aleksandrowa Kujawskiego, Lipna i Rypina. Każdą ze zwycięskich szkół reprezentować będzie trzyosobowa grupa uczniów. W pierwszym etapie olimpiady młodzież musiała odpowiedź na 20 pytań. Czym są ubezpieczenia społeczne, jakie świadczenia przysługują z ubezpieczenia chorobowego, co to jest PUE - to tylko niektóre pytania, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie. Najwięcej punktów w naszym województwie zdobyli uczniowie ze szkół: I Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy (60 punktów na 60 możliwych do zdobycia), Zespół Szkół Technicznych w Kcyni (59 punktów), Zespół Szkół w Przemystce (58 punktów) oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy (58 punktów) – informuje Krystyna Michałek, Rzecznik Regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Młodzież ma półtora miesiąca na przygotowanie się do wojewódzkiego etapu, który rozstrzygnie się 20 marca w Toruniu. Wtedy dowiemy się, która szkoła będzie reprezentować nasze województwo w ogólnopolskim finale olimpiady o ubezpieczeniach społecznych, która odbędzie się 17 kwietnia w Warszawie. Zwycięzcy olimpiady mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, m.in. laptopy, tablety, czytniki e-booków, indeksy na studia i dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni – dodaje rzeczniczka.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
693
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-11 19:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany