MDK - Konkurs 8 Wspaniałych

fot. nadesłane
Natalia Bożejewicz zdobyła tytuł Wspaniałej Polski w Samorządowym Konkursie dla Nastolatków „8 Wspaniałych” w 2019 roku.
REKLAMA
Czym się wyróżnia Natalia , że zasłużyła na to wyróżnienie? Jest sympatyczną dziewczyną o miłym uśmiechu i usposobieniu. Po kilku słowach ma się wrażenie, że znasz się od lat. Jest bardzo empatyczna i wrażliwa na krzywdę innych . Ma 19 lat i jest absolwentką IX LO w Toruniu. Działalność wolontariacką rozpoczęła w szkole podstawowej (koło „Caritas”). Pełniła funkcję przewodniczącej samorządu klasowego przez 6 lat (w gimnazjum oraz w liceum) i przewodniczącej samorządu szkolnego (2 lata gimnazjum, klasa maturalna w liceum). Będąc w gimnazjum, aktywnie koordynowała wiele zadań (np. gazetka szkolna), brała udział w projekcie „Różni, ale tak samo ważni” oraz w Fundacji „Dziewczynka z zapałkami”. Dołączyła też do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W liceum organizowała wiele akcji charytatywnych (,,Wrzuć pluszaka dla dzieciaka’’, ,,Góra grosza’’), konkursów („Najaktywniejsza klasa roku”, „Najładniejszy korytarz bożonarodzeniowy”) oraz debat międzyszkolnych (o problemach osób samotnych, o tolerancji, o współczesnym niewolnictwie), w których sama również brała czynny udział. Otrzymała tytuł Wzorowego Licealisty oraz tytuł szkolnej Osobowości Roku. W związku z pedagogicznym profilem klasy odbyła wiele praktyk, pracując z dziećmi, z seniorami i z osobami chorymi. Jako wolontariuszka uczestniczyła w przygotowaniu uroczystości okołoświątecznych dla dzieci z przedszkola, w maratonach (np. zumba), w ,,Dniach Papieskich’’. Systematycznie poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w różnorodnych kursach i szkoleniach. W grudniu 2016 roku zaczęła działać w ramach wspólnoty Eureka, w której prowadzi kursy dla rówieśników w całej Polsce. Od 2016 roku pracuje z Malwiną – osobą z porażeniem. Zajęcia polegają na organizowaniu ćwiczeń, drobnej rehabilitacji, a także dotrzymywaniu towarzystwa podopiecznej. Razem z koleżanką Zosią Czechowską wymyśliła i koordynowała akcję ,,Kiedy umysł staje się więźniem… - ratujmy przyszłość Mikołaja’’. W 2019 roku Natalia dołączyła do banku potencjalnych dawców szpiku kostnego w Fundacji DKMS.

W 2019 roku w Samorządowym Konkursie Nastolatków 8 Wspaniałych nie tylko zdobyła tytuł Wspaniałej Torunia, ale na szczeblu ogólnopolskim została wybrana jedną z ośmiu laureatek z całej Polski!

Organizatorzy XXV edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych” - Wydział Edukacji UMT i Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu zapraszają uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz  uczniów szkół ponadpodstawowych  do wzięcia udziału w  konkursie.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: miejskim i ogólnopolskim. Głównym jego celem jest promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży oraz  upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa   dostępne są na stronie MDK www.mdktorun.pl w zakładce „Wydarzenia”.

Zgłoszenia przyjmowane są do 29 lutego 2020 r.  w portierni lub sekretariacie  MDK (ul. Przedzamcze 11/15)  lub Wydziału Edukacji  UMT (ul. Fałata 39 ) .

Zachęcamy do zgłaszania młodych osób, które czynią dobro dla innych, sami są często bardzo skromni. A warto o nich mówić głośno. Są przykładem dla innych! 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany