Wakacje z naszą e-Szkołą

fot. Andrzej Goiński, Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP
Opowieści o pielgrzymowaniu Szlakiem św. Jakuba, wycieczka po Toruniu z przewodnikami turystycznymi, relacja z dorocznego turnieju rycerskiego w Golubiu-Dobrzyniu, aktywne gry i zabawy ruchowe dla całej rodziny, warsztaty z praktyki wystąpień publicznych, przegląd zasobów bibliotek cyfrowych i wiele innych. W ramach letnich spotkań z naszą e-Szkołą przygotowaliśmy interesujące zajęcia online, które mogą być ciekawą alternatywną na dni z gorszą pogodą. Wszystkie dostępne do obejrzenia także poza transmisją na żywo.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
- Przygotowujemy zajęcia, które pozwolą rozwinąć wiedzę o regionie, poznać dziedzictwo Kujaw i Pomorza oraz ciekawie spędzić czas wolny od nauki. Propozycji jest wiele, mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W tym tygodniu proponujemy m.in. spotkanie z historią osiemnastowiecznego Torunia i opowieść o sporze miejscowych protestantów i katolików (7 lipca. godz. 9), a także rozmowę z Anną Barwik z Laboratorium św. Jana Pawła II w Toruniu, która podzieli się doświadczeniami z pielgrzymowania Szlakiem św. Jakuba (8 lipca, godz. 9). Grzegorz Fidala, nauczyciel języka angielskiego, pokaże jak w wolnym czasie można przy pomocy aplikacji i gier na smartfony czy tablety rozwijać zasób słownictwa i znajomość gramatyki języka obcego (8 lipca, godz. 10.30). Para przewodników turystycznych, Dominika i Krzysztof Jastrzębscy, zabiorą w podróż po Toruniu i opowiedzą o historii powstania miasta (8 lipca, godz. 12). Uczestnicy warsztatów online ze sztuki wystąpień publicznych dowiedzą się, jak wygląda praca na scenie, jak dobrze przygotować się do mowy i jak poradzić sobie ze stresem (9 lipca, godz. 10.30). Zachęcamy do udziału w grze w boule dla całej rodziny, która jest ciekawą propozycją wspólnej zabawy na świeżym powietrzu (9 lipca, godz. 12). Zapraszamy też do wysłuchania relacji z 44. Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego, który odbył się w ostatni weekend w Golubiu-Dobrzyniu (10 lipca, godz. 9 i 11.15).

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:
  • YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
  • Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
  • edupolis.pl,
  • www.kujawsko-pomorskie.pl.

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Nadajemy na żywo ze studia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Z kamerą pojawimy się też w różnych miejscach, odwiedzimy m.in. parki krajobrazowe, marszałkowskie astrobazy i wojewódzkie samorządowe instytucje kultury.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-10-04 16:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany