Spotkanie on-line z nauczycielami

fot. KMP w Toruniu
7 listopada 2023 roku funkcjonariuszki z toruńskiej komendy przeprowadziły kolejne szkolenie z cyklu „Procedury postępowania nauczycieli i metody współpracy z policją w sytuacji zagrożenia dzieci i młodzieży demoralizacją i przestępczością”.
REKLAMA

Wczoraj (7.11.2023) odbyło się szkolenie on-line dla nauczycieli z województwa kujawsko - pomorskiego. Celem przedsięwzięcia było wspieranie procesu integracji działań Policji i kadry pedagogicznej w przeciwdziałaniu demoralizacji i przestępczości nieletnich.

Policjantki na podstawie Ustawy z dnia 9 czerwca 2022 roku o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich przybliżyły między innymi zagadnienia dotyczące tego kim jest nieletni, małoletni czy młodociany. Wyjaśniły czym jest demoralizacja i czyn karalny, a także jakie środki oddziaływania wychowawczego może zastosować dyrektor szkoły względem nieletniego wykazującego przejawy demoralizacji lub, który dopuścił się czynu karalnego na terenie szkoły.

W drugiej części spotkania prowadzona była dyskusja oraz wymiana spostrzeżeń i doświadczeń na temat tego, w jaki sposób należy przeciwdziałać demoralizacji, przemocy i agresji w szkole oraz zasad postępowania w przypadku wystąpienia na terenie placówki sytuacji trudnych związanych z łamaniem norm społecznych, demoralizacją, a nawet popełnieniem czynu karalnego.

Tego typu spotkania niewątpliwie przyczyniają się do kształtowania i propagowania właściwych postaw u dzieci i młodzieży, a w konsekwencji do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na terenie placówek oświatowych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
-3.6°C
wschód słońca: 07:35
zachód słońca: 15:33
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2023-12-02 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 20:00
miejsce
Sala Kameralna - CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-03 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-04 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany