Ponad 600 Terytorialsów szkoliło się w ten weekend w 8K-PBOT

fot. nadesłane
W dniach 22-23 lutego br. w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” szkoliło się ponad 600 żołnierzy terytorialnej służby wojskowej. Intensywne szkolenie obejmowały żołnierzy zarówno z etapu indywidualnego, jak i specjalistycznego.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
„Jesteśmy dumni, że tak liczne grono Terytorialsów szkoliło się tak intensywnie. Jest to bardzo ważne ze względu na ich sprawność jak i efektywności wykonywanych działań”- komentuje dowódca 8K-PBOT płk Krzysztof STAŃCZYK.

Szkolenie rotacyjne programowe w etapie indywidualnym obejmuje szereg zagadnień, które mają charakter szkolenia ogólnowojskowego. Jego głównym celem jest wykształcenie prawidłowych nawyków i właściwych reakcji żołnierzy na współczesnym polu walki. Do najważniejszych elementów szkolenia zaliczamy strzelanie z broni indywidualnej, taktykę, pierwszą pomoc przedmedyczną, elementy przetrwania.

Szkolenie rotacyjne programowe w etapie specjalistycznym skupia się na przygotowaniu do konkretnej funkcji pełnionej w pododdziale, np. saper, medyk, radiotelefonista.

Misją 8K-PBOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
Zamów Tort na Dzień Matki reklama
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany