Policjantki edukowały zagranicznych studentów

fot. KMP w Toruniu
Funkcjonariuszki Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście przeprowadziły pogadankę dla zagranicznych studentów Uniwersytetu WSB Merito. Obcokrajowcy mieli okazję lepiej zrozumieć przepisy obowiązujące w naszym kraju i dowiedzieć się, jak postępować w sytuacjach zagrożenia.
REKLAMA

W miniony wtorek (7.11.2023) na Uniwersytecie WSB Merito odbyły się zajęcia dla zagranicznych studentów. Prelekcję w języku angielskim przygotowały dla zebranych sierż. szt. Ilona Piotrowska i mł. asp. Magdalena Adamiec z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście.

Funkcjonariuszki poprowadziły zajęcia w taki sposób, by studenci zdobyli wiedzę na temat podstawowych regulacji prawnych w naszym kraju. Zebrani dowiedzieli się, jak działa policja w Polsce, w jaki sposób można uzyskać pomoc w sytuacji, która wymaga udziału służb.
Mundurowe opowiedziały, w jakich sytuacjach toruńska policja ma najczęściej kontakt z obcokrajowcami i jak można uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemności, które często są wynikiem niezrozumienia czy różnic w przepisach w innych krajach.


W drugiej części zajęć studenci mieli możliwość zadawania pytań. Z rozmów wynikało, że obcokrajowcy bardzo pozytywnie oceniają poziom bezpieczeństwa zarówno w Polsce, jak i w samym Toruniu.

Autor: asp. Dominika Bocian

Publikacja: asp. Dominika Bocian

 
źródło: policja.pl (Autor: asp. Dominika Bocian)
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
-3.1°C
wschód słońca: 07:35
zachód słońca: 15:33
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2023-12-02 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 20:00
miejsce
Sala Kameralna - CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-03 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-04 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany