Wsparcie dla początkujących eksporterów

Nawet 200 tysięcy euro, czyli prawie 900 tysięcy złotych, może otrzymać mikro, mały lub średni przedsiębiorca z naszego regionu na rozwój handlu i wprowadzenie swoich produktów na rynki zagraniczne. Wsparciem ze środków unijnych w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego dysponuje marszałkowska spółka Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego. Nabór wniosków o granty ruszy 3 sierpnia.
REKLAMA

 - Uruchamiamy  wsparcie dla przedsiębiorców chcących rozwijać eksport i kooperować z partnerami z zagranicy. To istotnie wsparcie dla firm, które planują na przykład uczestniczyć w zagranicznych targach lub w inny sposób umiędzynarodowić swoją produkcję czy usługi. Dotacja będzie bezpośrednia i bezzwrotna. Zachęcam, by sięgać po te środki

– mówi marszałek Piotr Całbecki.

Granty są dedykowane przedsiębiorstwom, które posiadają potencjał eksportowy oraz chcą wejść na nowe rynki zagraniczne. Można je wykorzystać na udział w krajowych i międzynarodowych targach i wystawach w charakterze wystawcy oraz zwiedzających, a także na organizację wyjazdowych i przyjazdowych wizyt studyjnych. Środki pozwolą również na usługi doradcze w zakresie podejmowania i rozwijania działalności eksportowej, projektowanie kampanii marketingowych i reklamowych, wsparcie prawne procesu negocjacji i zawierania kontraktów oraz adaptację produktów i usług do norm i wymagań rynków zagranicznych.

Już po raz drugi TARR uruchamia granty w ramach funduszu eksportowego. Ze wsparcia będzie mogło skorzystać około 160 przedsiębiorców. Wyniki naboru poznamy jesienią. W ramach pierwszego, ubiegłorocznego konkursu granty przyznano 28 firmom z Kujaw i Pomorza, które realizują projekty o wartości 12 milionów złotych.


Pomoc w opracowaniu strategii przygotowującej firmy do eksportu

Mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom z naszego regionu TARR oferuje także dofinansowanie na opracowanie strategii internacjonalizacji, która ułatwi wprowadzenie produktów na rynki zagraniczne. Wsparcie na ten cel w stu procentach pokrywane jest ze środków unijnych. Każda z wyłonionych firm otrzymuje 24,6 tysiąca złotych. Do tej pory w ramach projektu opracowano 54 takie strategie. Nowy nabór na usługi doradcze planowany jest na jesień. Ze wsparcie będzie mogło skorzystać około 40 przedsiębiorstw.

TARR realizuje projekty w partnerstwie z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego i Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu.

Więcej informacji na stronie oraz w punktach kontaktowych dla przedsiębiorców z:
  • Bydgoszczy oraz powiatów: bydgoskiego, inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, żnińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, chełmińskiego i tucholskiego:

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego ul. Unii Lubelskiej 4C (II piętro), Bydgoszcz tel.: 52 585 88 80
e-mail: msp@barr.pl
www.barr.pl
  • Torunia, Grudziądza, Włocławka oraz powiatów: toruńskiego, brodnickiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, rypińskiego, wąbrzeskiego, aleksandrowskiego, lipnowskiego, radziejowskiego, włocławskiego:

Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu ul. M. Skłodowskiej-Curie 41 (I piętro), Toruń tel.: 56 658 62 90
e-mail: biuro@iph.torun.pl
www.iph.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-01-30 16:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany