Wydarzenia

Steve Kindler. Świąteczny koncert na skrzypce 9 strunowe.

dodano 2022-10-29 19:14:17
rozpoczęcie:
2022-12-10 18:00
miejsce:
Młodzieżowy Dom Kultury, Toruń, ul. Przedzamcze 11/15
bilety:

Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu i Fundacja "BORYNA" Centrum Terapii Dźwiękiem i Muzyką serdecznie zapraszają na świąteczną magiczną podróż muzyczną. 10 grudnia o godz. 18.00 wirtuoz STEVE KINDLER oczaruje Was mistrzowską grą na unikatowym instrumencie - skrzypcach 9 strunowych. Artysta zagra swoje kompozycje a także kolędy, w tym polskie, w ciekawej aranżacji na skrzypce dziewięciostrunowe.

STEVE KINDLER to genialny skrzypek, a także keybordzista, gitarzysta. Jest kompozytorem, innowatorem, wizjonerem, jednym z ojców "Fusion" (Mahavishnu Orchestra, Jeff Beck, Jan Hammer). Pochodzi z muzycznej rodziny. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął pod okiem wielkiego mistrza Raphaela Spiro (żydowski emigrant z Polski). Jako 10 latek grał w Młodzieżowej Orkiestrze Filharmonii w Portland, z którą podróżował do wielu krajów. Był stypendystą słynnego Konserwatorium w Tanglewood pod kierownictwem Leonarda Bernsteina. Grał pierwsze skrzypce w Orkiestrze Symfonicznej w Honolulu. Obecnie gra na unikatowych, stworzonych specjalnie dla niego 9 strunowych skrzypcach el. Instrument otwiera nowe, nadzwyczajne możliwości w zakresie techniki gry na instrumentach smyczkowych, kompozycji, aranżacji.

Jego kompozycje łączą klasykę, ambient, jazz, jazz rock, world music. Artysta Tworzy także aranżacje wielkich klasyków, także na orkiestrę, w tym Lutosławskiego, Chopina, Blocha, Skriabina, na 9 strunowe skrzypce. Jego talent i twórczość stanowią szczególnego rodzaju wkład w historię muzyki. Artysta w Polsce występuje zarówno w koncertach solowych, jak i w duecie. Szczególnie pięknymi wydarzeniami muzycznymi były koncerty z Józefem Skrzekiem i profesor Marią Pomianowską. 9 strunowe Skrzypce Kindlera mają brzmienia wszystkich orkiestrowych instrumentów strunowych, posiadają struny instrumentów smyczkowych - kontrabasu, wiolonczeli, altówki, skrzypiec, skrzypiec piccolo .

Koncert jest kolejnym wydarzeniem w ramach programu "My Music for Peace".Program "My Music for Peace" istnieje od 2008r, został objęty patronatem śp Władysława Bartoszewskiego. Od 2015 r. nasze działania odbywają się pod auspicjami Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju, (IAPMC) organizacji powołanej przy ONZ do krzewienia kultury pokoju w miastach.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Steve Kindler
artyści:
Steve Kindler
Steve Kindler, uważany za jednego z ojców muzyki „fusion”, to ważna postać w historii muzyki, występował w legendarnym zespole Johna Mclaughina „Mahavishnu Orchestra”, był współzałożycielem grup muzycznych z Jeffem Beckiem, Janem Hammerem, grał między innymi z Catem Stevensem, Gerogią Kelly, Kitaro. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Toruń
-1.8°C
wschód słońca: 07:25
zachód słońca: 16:32
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2023-02-03 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-03 19:30
miejsce
KLUB OD NOWA, Toruń, ul. Gagarina 37a
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-03 20:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-05 18:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany