26 październik 2020

Wspieraj Seniora. Chęć niesienia pomocy zadeklarowało już ponad 3 tys. wolontariuszy

fot. www.gov.pl / CC 3.0 Polska
Już w ciągu pierwszych dni działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów mogliśmy się przekonać, jak ważna i potrzebna jest ta pomoc. Chęć wsparcia osób starszych w czasie pandemii zadeklarowało już ponad 3 tys. wolontariuszy. Do tej pory zarejestrowano również blisko 4300 zgłoszeń od seniorów złożonych za pośrednictwem dedykowanej infolinii.
REKLAMA

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów ruszył pełną parą. Jak to działa? Osoba starsza dzwoniąc pod numer 22 505 11 11, może poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, ale ze względu na pandemię zostało to uniemożliwione. To np. zrobienie zakupów spożywczych czy higienicznych. Konsultant przyjmie zgłoszenie – adres i numer telefonu – i przekaże je do odpowiedniego ośrodka pomocy społecznej. Najbliższy ośrodek pomocy społecznej skontaktuje się z osobą, która potrzebuje pomocy, i ustali z nią wszelkie szczegóły.

– Dzisiaj solidarność społeczna jest na wagę złota. Osoby starsze są szczególnie zagrożone, dlatego tak ważne jest wspieranie ich, umożliwienie im pozostania w domu. Nasze dane pokazują, że to wsparcie oferowane w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów jest potrzebne. Do tej pory zarejestrowano już blisko 4300 zgłoszeń od seniorów złożonych za pośrednictwem dedykowanej infolinii – wskazuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Szefowa resortu rodziny dodaje, że pomoc była udzielana już w pierwszym dniu uruchomienia infolinii.

Polacy chcą pomagać

Zadanie realizowane jest przez gminy przy współpracy z organizacjami pozarządowymi i wolontariuszami. W pomoc włącza się również Ochotnicza Straż Pożarna, Wojska Obrony Terytorialnej i harcerze. Chęć pomocy zadeklarowało też kilkadziesiąt organizacji młodzieżowych.

– Ci, którzy chcą włączyć się w działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, mogą się zgłosić za pomocą strony internetowej www.wspierajseniora.pl. Można to też zrobić osobiście zgłaszając się do lokalnego ośrodka pomocy społecznej. Ostatnie dni pokazały, że Polacy są solidarni – do tej pory zgłosiły się już ponad 3 tys. wolontariuszy. To postawa godna najwyższej pochwały – mówi minister Marlena Maląg.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany