17 maj 2021

Wojewoda zachodniopomorski: szpital tymczasowy będzie utrzymywany

fot. PAP
Szpital tymczasowy na szczecińskich Pomorzanach będzie utrzymywany. Nie ma decyzji, żeby go reorganizować, przenosić czy zamykać. Jest nadal potrzebny – powiedział w poniedziałek wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. W połowie czerwca zamknięty zostanie pasywny szpital w Netto Arenie.
REKLAMA

"Szpital (tymczasowy) na Pomorzanach cały czas będzie funkcjonował. To szpital, który świetnie funkcjonuje w ramach infrastruktury szpitala klinicznego. Są tam spełnione wszystkie normy – nie tylko jak w szpitalu tymczasowym, ale jak w normalnym, zwyczajnym szpitalu" – powiedział w poniedziałek dziennikarzom wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Wojewoda pytany był o placówkę w budynku M szpitala na Pomorzanach po tym, jak ogłoszona została decyzja o zamknięciu pasywnego szpitala tymczasowego w Netto Arenie (dotychczas działał tam punkt szczepień).

"Ten szpital na tę chwilę na pewno będzie utrzymywany. Nie ma decyzji, żeby go reorganizować, przenosić czy zamykać. Dziś jest on nam potrzebny – cały czas są tam pacjenci, cały czas jest udzielana pomoc i myślę, że w najbliższych miesiącach ten szpital będzie funkcjonował w tym samym miejscu jako szpital tymczasowy" – powiedział Bogucki.

Wskazał też, że ok. 500 łóżek w województwie przekazano do wykorzystania do leczenia pacjentów niecovidowych.

W szpitalu tymczasowym na Pomorzanach przebywa 47 pacjentów na łóżkach tlenowych i 5 na respiratorowych.(PAP)

Autorka: Elżbieta Bielecka

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-13 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-17 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany