29 kwiecień 2021

Niedzielski: namawiam, by szczepić się przeciw COVID-19 – dla siebie, dla seniorów, dla dzieci

fot. PAP
Namawiam wszystkich, by zgłaszali się na szczepienie przeciw COVID-19, w trosce o siebie i o swoich bliskich – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Szczepienia to możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania – akcentował.
REKLAMA

Szef resortu zaszczepił się w czwartek w Warszawie preparatem od firmy AstraZeneca.

Niedzielski wskazał, że zwykle na konferencjach o pandemii dominują liczby i wyjaśnia, ale tym razem chciałby mówić o emocjach.

"Mam ogromne poczucie ulgi. Stosując dotychczas podstawowe zabezpieczenia – trzymania dystansu i noszenia maseczki – udało mi się uniknąć zachorowania. Ale stres związany z ryzykiem oddziaływał na mnie, jak na każdego. Dlaczego dzisiaj, choć to może jeszcze troszeczkę przedwczesne, ale mam zdecydowane poczucie ulgi, że to naprawdę ostatnia prosta" – powiedział po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki.

"Namawiam wszystkich państwa, a apel szczególnie kieruję do osób najbardziej narażonych na ryzyko zachorowania na COVID-19, żeby się zgłosić" – powiedział minister.

Niedzielski podkreślał, że rejestracja na szczepienie jest niezwykle prosta. A jedna z możliwości sprowadza się jedynie do tego, by zadzwonić pod numer 989. Pozostałe opcje, jak przypominał, to zapisy przez internet lub w przychodni.

"To nasza wspólna walka, ramię w ramię, by przegonić pandemię. Jeżeli nawet mają państwo pewne wątpliwości, to trzeba je wyjaśniać. Ale zwracam się o to, by decydując o szczepieniu, myśleć nie tylko o sobie ale również o naszych bliskich. Wcześniej mówiliśmy, by myśleć o seniorach, którzy obecnie są już w dużym stopniu zaszczepieni. Teraz radzimy, by myśleć o naszych dzieciach – one szybciej będą mogły wrócić do szkoły, do normalnego funkcjonowania, to nasza wspólna walka" – podkreślił. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-10-06 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-07 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-17 16:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany