4 maj 2021

MEiN: 99,9 proc. szkół podstawowych w klasach I-III pracowało we wtorek stacjonarnie

fot. PAP
W 14 410 szkołach podstawowych w klasach I-III we wtorek zajęcia odbywały się stacjonarnie – poinformowało MEiN, podając, że chodzi o 99,9 proc. z nich. Jedna szkoła podstawowa w klasach I-III pracowała zdalnie, a 19 w trybie mieszanym.
REKLAMA

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało także, że w trybie stacjonarnym we wtorek pracowało 15 266 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 99,9 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 13 przedszkoli, a 55 w trybie mieszanym.

Dane te pokazują stan z wtorku z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

O przejściu przedszkola lub placówki wychowania przedszkolnego na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

We wtorek w całym kraju do nauki stacjonarnej wrócili uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Przez ostatni tydzień - od 26 kwietnia najmłodsi uczniowie z 11 województw uczyli się w systemie hybrydowym (część z nich stacjonarnie w szkole, część zdalnie w domu). W pozostałych pięciu, ze względu na sytuację epidemiczną w regionach, uczniowie klas I-III uczyli się zdalnie.

Przedszkola, oddziały wychowania przedszkolnego – zerówki i inne formy wychowania przedszkolnego, od 19 kwietnia działają w całym kraju stacjonarnie, tak samo żłobki i kluby malucha.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od końca października uczą się zdalnie.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki od 17 maja uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przejdą na naukę w systemie hybrydowym. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-09-19 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-24 15:00
miejsce
KLUB OD NOWA, Toruń, ul. Gagarina 37a
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-01 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany