29 październik 2020

Ekspert o liczbie zakażeń: taki jest charakter wirusa, musimy przestrzegać obostrzeń

Taki jest charakter wirusa, niewiele możemy zrobić oprócz przestrzegania obostrzeń, po prostu musimy przestrzegać restrykcji i wierzyć fachowcom – powiedział PAP dr n. med. Jerzy Friediger, były społeczny doradca prezydenta Krakowa ds. ochrony zdrowia.
REKLAMA

Lekarz powołując się na opinie fachowców zwrócił uwagę, że jeżeli wprowadzimy bezwzględną izolację społeczną, to będzie szansa na powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. „Tak mówią fachowcy i należy im wierzyć” – zaznaczył dr n. med. Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie.

Jego zdaniem osoby z jakimikolwiek objawami infekcji nie powinny chodzić do pracy, ani przebywać w jakichkolwiek miejscach publicznych.

„Naszą (personelu medycznego-PAP) rolą jest pomagać pacjentom” - powiedział dyrektor dodając, że wszyscy, całe społeczeństwo, musimy "jakoś radzić sobie organizacyjnie"; i jeszcze raz apelując o bezwzględne przestrzeganie obostrzeń.

Zapytany o stan służby zdrowia i możliwość załamania systemu, odpowiedział: „Jestem niemal pewien, że dojdzie do załamania służby zdrowia – z powodu braku personelu medycznego i łóżek".

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowej, dobowej liczbie zakażeń – 20 tys. 156, oraz o liczbie zgonów – 301. To najwięcej od początku epidemii.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-01-30 16:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany