17 maj 2021

Dworczyk: przewidziano dodatkowe środki dla samorządów na kampanie profrekwencyjne

Przewidziane będą dodatkowe środki na kampanie profrekwencyjne na poziomie samorządowym - zapowiedział w poniedziałek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk. Dodał, że temat ten będzie omawiany m.in. na komisji wspólnej rządu i samorządu.
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu szef KPRM zapowiedział, że samorządom zostaną przedstawione specjalne propozycje dotyczące promocji szczepień w kraju. "Od poniedziałku będziemy przekazywać specjalne oferty samorządom i POZ, oferty dzięki którym wierzymy, że szczepienia w tych najważniejszych, najbardziej potrzebujących, czyli wśród osób powyżej 60 roku życia, przyspieszą" - mówił Dworczyk.

Pytany o tę kwestię na poniedziałkowej konferencji prasowej, szef KPRM zaznaczył, że w pierwszej kolejności z propozycjami zapoznają się samorządowcy i przedstawiciele POZ. "Robimy to po kolei. Dzisiaj rozmawiamy z samorządowcami. Będziemy w tym tygodniu przedstawiać to na komisji wspólnej rządu i samorządu, a następnie mediom" - powiedział Dworczyk.

Podkreślił, że "przewidziane będą dodatkowe środki na kampanie profrekwencyjne na poziomie samorządowym". "Proszę jeszcze o chwilę cierpliwości" - dodał.

W piątek na Stadionie Narodowym w Warszawie premier Mateusz Morawiecki zainaugurował kampanię "Ostatnia prosta", która ma zachęcić do szczepień przeciw COVID-19.

Zarejestrować się na szczepienia można przez system e-Rejestracji i Internetowe Konto Pacjenta, infolinię 989, SMS-em na numer 880-333-333 lub w punkcie szczepień.(PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ mrr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-13 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-17 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany