3 sierpień 2020

Fielmann – niemiecki lider branży optycznej, pomimo kryzysu otworzył kolejny salon. Nowy lokal znajduje się w Toruniu, w CH Atrium Copernicus

fot. nadesłane
Marka Fielmann, obecna na niemieckim rynku od 1972 roku, 30 lipca br. otworzyła swój nowy salon w Toruniu, w galerii Atrium Copernicus. Marka Fielmann oferuje oprawki okularowe znanych projektantów w korzystnych cenach oraz ma bogatą ofertę własnych produktów najwyższej jakości. Marka zasłynęła w Niemczech w latach 70-tych tym, że oferowała okulary i doradztwo na światowym poziomie w przystępnych cenach.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2487
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Ponad 775 salonów w Europie, 21 w Polsce

W Polsce Fielmann istnieje od 21 lat - pierwszy polski salon został otwarty w Poznaniu, w 1999 roku. Nowy salon w Toruniu jest jednym z 21 butików Fielmann w naszym kraju. Firma zatrudnia w Polsce 250 pracowników, a w 2018 roku sprzedała ponad 130 000 par okularów i wygenerowała roczny obrót w wysokości 12,7 mln EUR. Poza Toruniem, salony firmowe Fielmann w Polsce znajdują się również we Wrocławiu, w Częstochowie, Szczecinie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Radomiu, Katowicach, Gliwicach, Płocku, Gdyni, Bytomiu, Koszalinie, Chorzowie, Legnicy oraz w Bydgoszczy.
Ale to nie koniec ambitnych planów. Jak mówi Dariusz Sądowski, Dyrektor Generalny: „Wdrażamy strategię szybkiego rozwoju na naszych perspektywicznych rynkach, takich jak Polska. Planujemy sprzedawać rocznie 400 000 par okularów w około 50 salonach w Polsce i osiągnąć obrót
w wysokości 40 milionów EUR rocznie.”

Firma zatrudnia najlepszych lokalnych specjalistów i otwiera kolejne salony w różnych miastach Polski, wspierając lokalne społeczności i rozwój rynku optycznego w Polsce. Fielmann wspiera również rozwój zawodowy swoich pracowników, oferując pakiety szkoleń na każdym etapie kariery.

Także w czasach kryzysu pracownicy salonów Fielmann mogą liczyć na wsparcie swojego pracodawcy. Fielmann zagwarantował bowiem pracę wszystkim pracownikom na takich samych warunkach jak przed kryzysem.

Znajdziesz swoją parę – szeroka gama stylowych okularów w przystępnych cenach

Chcemy stać się głównym graczem w branży w regionie. Mamy wysoko wykwalifikowanych optyków i specjalistów w dziedzinie optyki, którzy oferują klientom najlepsze rozwiązania i najwyższej jakości okulary – zarówno z kolekcji Fielmann, jak i projektantów znanych na całym świecie – w przystępnych cenach. Naszym celem jest to, aby każdy salon Fielmann był miejscem, w którym nasi klienci czują się najważniejsi. Mamy otwarte wystawy produktowe, aby nasi klienci mogli wybierać spośród tysięcy różnych oprawek i aby wychodzili z salonu z pewnością, że dokonali doskonałego wyboru i kupili okulary w dobrej cenie. W naszych salonach można również bezpłatnie zbadać wzrok – bez wcześniejszego umawiania terminu wizyty. A jeśli mimo wszystko uznają, że potrzebują innych oprawek, mogą je zwrócić lub wymienić w salonie bez ponoszenia dodatkowych opłat . – Dariusz Sądowski, Dyrektor Generalny.

Marka powstała w latach 70. w Niemczech. Obecnie 25 milionów osób w Europie nosi okulary zakupione w salonach Fielmann. Firma oferuje oprawki okularowe znanych marek w korzystnych cenach oraz ma bogatą ofertę własnych produktów najwyższej jakości.

Bezpieczne konsultacje i badanie wzroku

Co niezwykle ważne w obecnej sytuacji, Fielmann zadbał o bezpieczeństwo swoich klientów, oferując im możliwość umówienia wizyty online i stosując najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa. Wspólnie z jednym z najbardziej uznanych specjalistów w dziedzinie chorób zakaźnych w Niemczech, Prof. Dr. Exnerem ze Szpitala Uniwersyteckiego w Bonn, Fielmann zidentyfikował zagrożenia oraz opracował standardy higieny w zakresie optyki okularowej i akustyki słuchu. Fielmann konsekwentnie stosuje się do opracowanych naukowo standardów we wszystkich swoich salonach, a dzięki zastosowaniu ochronnych maseczek, środków dezynfekujących i okularów ochronnych, zapewnia bezpieczeństwo zarówno swoim klientom jak i pracownikom. W praktyce zasady te przestrzegane są przez wszystkich pracowników salonów Fielmann w postaci noszenia podczas trwania całej konsultacji masek ochronnych oraz regularnej higieny i dezynfekcji rąk. Również wszystkie powierzchnie, produkty i sprzęt, które używane są podczas konsultacji są regularnie dezynfekowane. Dodatkowo, wprowadzony system umawiania konsultacji online sprawia, że w salonie obecna jest ograniczona liczba klientów, umożliwiająca zachowanie bezpiecznej odległości. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci unikają kłopotliwego i czasochłonnego oczekiwania w kolejce.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2487
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-11-27 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-29 19:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-04 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany