22 wrzesień 2020

Tęskno | koncert

kupbilecik24.pl / Tęskno | koncert | Toruń
Zapraszamy 22 października 2020 roku do Dwór Artusa, Toruń, Rynek Staromiejski 6.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8401
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
data: 2020-10-22 19:00
miejsce: Dwór Artusa, Toruń, Rynek Staromiejski 6
bilety: KUP BILET
 

Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Muzykę wydawaną pod tym szyldem charakteryzuje natychmiast rozpoznawalne melancholijne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami.

Debiutancki album Mi z 2018 roku regularnie pojawiał się w zestawieniach płyt roku, a media, wbrew samej muzyce, pisały o najgłośniejszym debiucie ostatnich lat. Od tego czasu Tęskno otrzymało m.in. Mateusza Trójki i Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, regularnie wyprzedając trasy klubowe oraz pojawiło się na największych scenach w kraju i za granicą: m.in. Primavera Sound Barcelona, Open"er Festival, Colours Of Ostrava, OFF Festival Katowice, Męskie Granie.

W Dworze Artusa Tęskno zaprezentuje materiał z nowej mającej się ukazać już wiosną płyty, która podobnie jak i pierwsza zostanie wydana przez PIAS Poland and Eastern Europe.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Tęskno
artyści:
Joanna Longić
Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Po niespełna roku od wydania debiutanckiego albumu "Mi" Tęskno znalazło się na większości zestawień rocznych, zdobywając m.in. 1. miejsce w głosowaniu słuchaczy "Radiowego Domu Kultury" w Trójce i tytuł Płyty Roku portalu Interia. Projekt otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominację do nagrody Fryderyk. Pomiędzy wyprzedanymi trasami koncertowymi Tęskno pojawiło się na największych scenach w kraju i za granicą: Primavera Sound Barcelona, Open"er Festival, Colours Of Ostrava, OFF Festival Katowice, Męskie Granie, Co Jest Grane 24 Festival, Olsztyn Green Festival, Halfway Festival, Slot Art Festival - to tylko niektóre z imprez, gdzie grała grupa. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8401
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-12-28 17:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany